Třetího největšího knižního veletrhu na světě v emirátu Šardžá se zúčastní 1420 nakladatelství s 1,5 milionem titulů

Letošní Mezinárodní knižní veletrh v emirátu Šardžá (Sharjah International Book Fair) (SIBF), třetí největší knižní veletrh na světě, přivítá účast 1420 nakladatelství z 60 zemí, které představí v průběhu 11 dní více než 1,5 milionu knih.1476453167_book

Veletrh SIBF pořádá organizace Sharjah Book Authority a jde o zdaleka nejprestižnější událost v oblasti literatury. Letos bude probíhat ve dnech 2. až 12. listopadu v emirátu Šardžá pod heslem „Více číst“ na ploše 2323 m2 ve výstavním centru Sharjah Expo Centre. Návštěvníci si mohou v rámci programu vychutnat více než 1417 aktivit.

Spojené arabské emiráty jsou v letošním roce zastoupeny 205 nakladatelstvími, následuje Egypt se 163, Libanon a India, obě země se 110, Spojené království se 79, Sýrie se 66, Spojené státy americké se 63 a Saudská Arábie se 61 firmou.

SIBF prohlásila čestným hostem pro rok 2016 Organizaci Spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO), kterou vybrala na základě její práce v oblasti propagace kultury a kulturního dědictví na celém světě, kterou tato organizace realizuje od svého založení v roce 1945.

Veletrhu SIBF 2016 se zúčastní celkem 228 významných osobností z arabského světa i mezinárodní sféry, jako například spisovatelka Cassandra Clareová, autorka knihy Nástroje smrti: Město z kostí; Eric Van Lustbader ze Spojených států amerických, autor 10 „Bourneovek“; novinářka a spisovatelka Claudia Grayová, autorka série „Hvězdné války“; a spisovatel a scenárista Graeme Simsion z Austrálie, Kailash Satyarthi, držitel Nobelovy ceny za mír v roce 2014; a známá herečka Shilpa.

1476453331_4-_sibf_logo_35K nim se z arabského světa připojí: egyptská hvězda Ezzat Al Alaili; básnířka, spisovatelka a konceptuální umělkyně Sheikha Maysoon Al Qasimi; vlivná osobnost ve sféře společenských médií Sheikh Majed Al Sabah, kromě mnoha dalších.

Před konáním veletrhu SIBF 2016 se ve dnech 30. října až 1. listopadu uskuteční akce Professional Program Business Meetings. V rámci třídenního programu proběhne kurz pro arabské vydavatele pořádaný ve spolupráci se organizací Center for Publishing při newyorkské univerzitě, stejně jako diskusní panely a obchodní jednání. Ve dnech 8. až 10. listopadu bude probíhat rovněž třetí ročník společné každoroční konference SIBF a Americké asociace knihoven (American Library Association) (ALA). Jde o jedinou konferencí, kterou ALA pořádá mimo území Spojených států amerických.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient