„Front Runner“ bude obsahovat instalaci o celkovém výkonu 950 MW

JA Solar

Společnost JA Solar poskytne 44 % modulů pro první etapu čínského ukázkového projektu PV technologií „Front Runner“

Společnost JA Solar Holdings Co., Ltd. (Nasdaq: JASO) („JA Solar“), jeden z největších světových výrobců vysoce výkonných produktů pro solární energii, dnes oznámila, že poskytne moduly o celkovém výkonu 420 MW pro národní ukázkový projekt pokročilých fotovoltaických technologií v Datongu v provincii Shanxi. První fáze projektu „Front Runner“ bude obsahovat instalaci o celkovém výkonu 950 MW. Společnost JA Solar poskytne pro tuto první fázi 44 % modulů.

JA Solar
JA Solar

Čínská vládní energetická organizace National Energy Administration zavedla program „Front Runnerů“ z důvodu propagace rozvoje pokročilých solárních technologií místních dodavatelů. Ukázkový projekt v Datongu je prvním z několika plánovaných projektů „Front Runner“, které celkově poskytnou výkon v řádu GW. Investice do první fáze tohoto projektu se odhaduje na 10 miliard yuanů (přibližně 1,6 miliardy USD) a bude sestávat ze 13 solárních elektráren. Toto zařízení by po jeho dokončení mělo dodávat 1,5 miliardy kWh elektřiny na distribuční soustavě, což zvýší daňové příjmy o 260 milionů yuanů a eliminuje spalování 480 000 tun uhlí ročně.

Díky svým pokročilým technologiím byla společnost JA Solar v červnu roku 2015 vybrána vedením města Datong za investora jednoho z demonstračních projektů, kam má dodat produkty pro projekt „Leader + New Technology + New Model Demonstration“ o výkonu 50MW. Společnost JA Solar dodala také moduly o celkovém výkonu 370 MW šesti společnostem, které jsou také investory v demonstračních projektech: China Three Gorges Corporation, China Huadian Corporation, China Power Investment Corporation, China Guangdong Nuclear Power Group, Beijing Energy Investment Holding a Sungrow Power Supply.

Aby se dodavatelé zařízení mohli účastnit projektu „Front Runner“, musí splňovat přísné standardy výkonnosti a kvality vyžadované vládní energetickou agenturou National Energy Administration. Účinnost konverze polykrystalických a monokrystalických modulů musí překračovat 16,5 % a 17 %. Míra útlumu běžných solárních produktů musí být v prvním roce po uvedení do provozu v daném pořadí nižší než 2,5 % a 3 %, v následujících letech nemůže tato míra přesáhnout 0,7 % ročně. Celková míra útlumu za dobu životnosti modulů nesmí přesáhnout 20 %.

Společnost JA Solar prokázala své přední postavení v globálních technologiích zavedením čtyř produktů, které splňují nebo překračují standardy vyžadované pro projekt „Front Runner“: její konvenční monokrystalické moduly Cypress, konvenční polykrystalické moduly Cypress, vysoce výkonné monokrystalické moduly Percium a vysoce výkonné polykrystalické moduly Riecium. Navíc počátkem roku 2016 získaly její vysoce výkonné polykrystalické moduly Riecium s dvojitou skleněnou vrstvou také certifikát pravosti od čínského certifikačního centra China Quality Certification Centre, který potvrzuje jejich soulad se standardy technologie a kvality pro čínský program „Front Runner“.

Poptávka zákazníků po vysoce výkonných produktech roste. Vysoká účinnost konverze se převádí na větší výkon instalací na jednotku, což vede ke zvýšenému objemu vyrobené elektřiny, snížení nákladů na pozemky v přepočtu na jeden watt, snížení nákladů na přepravu a instalaci a větší ziskovost projektu. Pro uspokojení rychle rostoucí poptávky zákazníků chce společnost JA Solar do jednoho roku zvýšit výrobní kapacitu svých produktů pro projekt „Front Runner“ na celkový výkon 1,8 GW pro monokrystalické produkty a 2,3 GW pro polykrystalické produkty.

Pan Jian Xie, prezident společnosti JA Solar, uvedl: „Program Front Runner pomáhá čínskému průmyslu s fotovoltaickými zařízeními dosáhnout mnoha požadovaných cílů. Tento program podporuje neustálou technologickou inovaci, vylepšené výrobní procesy, nové a užitečné aplikace a vysoký standard kvality a testování. Společnost JA Solar je hrdá na to, že dodá pro první demonstrační projekt v Datongu téměř polovinu produktů. Máme v úmyslu pokračovat v technologických inovacích, které přispějí ke zdravému vývoji čínského fotovoltaického a výrobního průmyslu.“

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient