Genetická konference Forensica 2016 23.-25.5. v Olomouci

Genetická konference Forensica 2016 23.-25.5. v Olomouci

Páté setkání kriminalistických genetiků, pořádané Československou společností pro forenzní genetiku (ČSSFG, http://www.cssfg.org) 23.-25.5.2016 v Pevnosti poznání v Olomouci, navazuje na úspěšné předchozí ročníky konané v místech památek UNESCO.

Forensica 2016 je zaměřená na tu oblast genetické analýzy, která se zabývá využitím DNA důkazů u soudu. Mezi stěžejní témata letošní konference patří: genetické databáze, analýza forenzně využitelných znaků na pohlavních chromozómech, analýza genetických znaků, dle nichž lze rozpoznat biogeografický původ osoby, rozdílné parametry masivně paralelních sekvenačních technologií pro forenzní genetiku a problematika logické interpretace genetických důkazů.

Program, složený z přednášek českých a slovenských genetických expertů, je obohacen příspěvky pozvaných přednášejících prof. Antonia Alonsa, prof. Bruce McCorda, prof. Ireny Zupanic Pajnic.

Záštitu nad konferencí převzali (v abecedním pořadí) děkan Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci prof. MUDr. Milan Kolář, PhD., poslanec a člen výboru pro bezpečnost PhDr. Daniel Korte, ředitel Kriminalistického ústavu Praha plk. Mgr. Ľuboš Kothaj, primátor statutárního města Olomouce doc. Mgr. Antonín Staněk, PhD.

Kontakt:

Bc. Martina Novotná

tel.: 725 482 992

e-mail: martinanovotna.up@seznam.cz

web: http://www.forensica2016.org

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient