Global Payments a CaixaBank dokončily založení společného podniku

Global Payments a CaixaBank dokončily založení společného podniku ve střední a východní Evropě s bankovní skupinou Erste Group Bank

Společnosti Global Payments Inc. (index NYSE: GPN), přední světový poskytovatel služeb v oblasti platebních technologií a CaixaBank, největší španělská banka z hlediska tržního podílu, dnes oznámily, že dokončily založení společného podniku s bankovní skupinou Erste Group Bank AG, předním poskytovatelem finančních služeb ve střední a východní Evropě. Na základě tohoto společného podniku bude firma poskytovat řešení pro platební služby a přijímání platebních karet v České republice, na Slovensku a v Rumunsku.

Na základě podmínek smlouvy mají Global Payments a CaixaBank ve společném podniku 51% majoritní podíl, zatímco Erste Group vlastní zbývajících 49%.

O společnosti Global Payments

Global Payments Inc. (index NYSE: GPN) je předním světovým poskytovatelem technologií pro zpracování plateb, který zákazníkům z celého světa nabízí inovativní a spolehlivá řešení. Naše technologie, partnerství a tým zkušených zaměstnanců nám umožňují poskytovat široké portfolio produktů a služeb, které našim zákazníkům umožňují přijímat platby všech typů prostřednictvím řady různých distribučních kanálů a ve většině zemí světa.

Společnost Global Payments patří do žebříčku firem S&P 500, sídlí v Atlantě (stát Georgia) a má více než 8 500 zaměstnanců. Kromě toho má obchodníky a partnery ve 30 zemích Severní Ameriky, Evropy, Asie, Tichomoří a Brazílie. Více informací o společnosti Global Payments a naší značce Service. Driven. Commerce (Obchod poháněný službami) najdete na webových stránkách www.globalpaymentsinc.com.

O CaixaBank

CaixaBank je největší španělskou bankou z hlediska tržního podílu a podle tržní kapitalizace patří mezi 10 největších bank v Eurozóně. CaixaBank poskytuje ve Španělsku služby v oblasti drobného bankovnictví, pojišťovnictví, mezinárodního bankovnictví a také služby v oblasti průmyslu a realit. Banka má více než 100-letou historii. Jejím majoritním vlastníkem je nadace “la Caixa” Banking Foundation. CaixaBank, jejímž předsedou představenstva je Isidro Fainé a generálním ředitelem Gonzalo Gortázar má největší klientskou základnu ve Španělsku (13,8 miliónů zákazníků k březnu 2016) a spravuje objem vkladů klientů ve výši 296 miliard eur a svým zákazníkům poskytla úvěry ve výši 206 miliard eur. Banka má ve Španělsku největší pobočkovou síť (5 183 poboček) a také největší síť bankomatů (9 601).

Jen ve Španělsku banka CaixaBank vydala více než 15 miliónů karet do oběhu a má tržní podíl na obratu z karetních transakcí ve výši 22,8%. CaixaBank byla první bankou ve Španělsku, která zavedla bezkontaktní technologii plateb a dnes má v oběhu více než 7,5 miliónu bezkontaktních karet a více než 300 tisíc terminálů POS, které bezkontaktní zpracování plateb umožňují.

Kromě silné pozice v oblasti pobočkové sítě a bankomatů je CaixaBank také jedničkou v oblasti online bankovnictví, které využívá 4,8 miliónů aktivních zákazníků i v oblasti mobilního bankovnictví, které každý měsíc využívá 2,9 miliónů zákazníků.

O skupině Erste Group Bank

Erste Group je předním poskytovatelem finančních služeb ve východní části Evropské unie. Firma má v 7 zemích (Rakousko, Česká republika, Slovensko, Rumunsko, Maďarsko, Chorvatsko a Srbsko) více než 2 700 poboček a 46 600 zaměstnanců, kteří poskytují služby 15,8 miliónům zákazníků. V Rakousku a zemích střední a východní Evropy má Erste Group více než 11 miliónů aktivních platebních karet a v roce 2015 banka zpracovala více než 200 miliónů transakcí provedených bezkontaktním způsobem, což je dvojnásobek objemu z předchozího roku. K prvnímu čtvrtletí roku 2016 spravovala Erste Group celková aktiva ve výši 206,4 miliardy euro a dosáhla čistého zisku 274,7 miliónů euro a hodnotu kapitálové přiměřenosti dle Tier-1 (Basel 3 při plném zatížení) ve výši 12,3%.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient