Historické budovy se musejí rekonstruovat s citem a s ohledem na památkáře

střecha

Kdo je majitelem či správcem v historickém centru města, ví, jak složité jsou peripetie s památkáři. Vzhled stavby, omítka, okna, střechy – to vše se musí podrobit bedlivým očím a dozoru historiků. Bez nich se renovace provádět ani nesmějí. Pokládka nové střechy nebo rekonstrukce střech stávajících se proto musí svěřit firmě, jež má s podobnými pracemi zkušenosti a námitky či připomínky památkářů zohledňuje.

Výběr vhodné střešní krytiny s ohledem na povětrnostní podmínky

Mezi zkušené mistry v oboru, kteří rekonstruují střechy Český Krumlov a v celém jihomoravském regionu, patři společnost Střechy Tomi. Vhodná krytina – pálená i betonová taška, eternit i plech – se musí vybrat s ohledem na konstrukci střechy, povětrnostní a meteorologické podmínky, stejně jako je potřeba zohlednit odolnost vůči pádům těžkých předmětů z okolí – kamenů a větví. Před rekonstrukcí střechy je třeba se s pokrývači Český Krumlov domluvit na pracovních postupech, výběru vhodné střechy i nezávazné kalkulaci.

Klempířské a pokrývačské práce na menších i rozsáhlých objektech

Klempířství Český Krumlov má za sebou již spousty pečlivě a kvalitně realizovaných zakázek, jak je vidno z galerie umístěné na stránkách firmy strechytomi.cz. Poradenský servis a nezávazná kalkulace zdarma jsou samozřejmě poskytovány zdarma zákazníkům ze strany jednotlivců i větších firem. Přestavby velkých objektů, historických budov, renovace hospodářských usedlostí, stavení, rodinných a činžovních domů jsou zahrnuty v portfoliu společnosti. Neváhejte kontaktovat zaměstnance firmy, dříve než vám do domu začne zatékat. Nezapomeňte, že včasným izolováním a zateplením střechy dosáhnete výrazné minimalizace nákladů za otop a energie. Díky plánované či provedené renovaci střechy můžete získat finanční dotaci v rámci Zelené úsporám.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient