10 tipů pro inspiraci na dekorativní vánoční motivy

vánoce

Vánoční led výzdoba umí být neuvěřitelné pestrá, barevná, originální, pohádková a nečekaná. Závisí na tom, jaké prvky použijete a jak je vzájemně zkombinujete. Na výběr máte z bohaté nabídky různých tvarů a typických vánočních motivů. S jakými motivy rozhodně nic nezkazíte a vykouzlíte s jejich pomocí fascinující vánoční atmosféru?

Hvězdy

Naprostou vánoční klasikou jsou motivy hvězdy. Betlémská hvězda označovala místo, kde se narodil Ježíš a sloužila jako navigace pro příchozí. Své dnešní ztvárnění sice dostala o mnoho let později, ale bezpochyby patří k nejznámější vánoční dekoraci.

Vybrat si můžete mezi velkými svítícími hvězdami pro umístění například do okna, nebo sáhněte po jemných svítících řetězech zdobených malými hvězdičkami.

vánoční hvězda

Stromky a větvičky

Vánoční stromek jako nezbytná vánoční dekorace jistě nikoho nepřekvapí. Jehličnaté větvičky, ale i jiné dekorace s motivem stromečků se však hodí jako výzdoba vánočního stolu, do oken, pro dekoraci schodiště, vytváření přívětivých girland a mnohem více.

Pro zajištění dynamického efektu i večer je dobré nezapomenout na vánoční osvětlení, které zakomponujete k přírodní dekoraci.

Sušený pomeranč a skořice

Když do svého vánočně laděného domova přinesete trochu uvolňující a jemné vůně, rozhodně nic nezkazíte. Vyzkoušejte krásně dekorace v podobě sušených koleček z pomeranče.

Opatřit je můžete i ozdobou v podobě malých hlaviček hřebíčku. Další typickou vánoční klasikou je skořice a badyán.

Sušený pomeranč a skořice

Sněhové vločky

Zimní motiv sněhových vloček neodmyslitelně patří ke každým vánocům. Vybírat můžete svítící sněhové vločky, se kterými uděláte parádu nejen v interiéru, ale i při zdobení zahrady. Další možností je domácí výroba dekorací z papíru. Možnosti tvarů jsou neomezené a pěkně vystřižená papírová vločka poslouží jako jemná a zároveň vkusná dekorace. S těmito efekty se dají sehnat i nádherné vánoční led řetězy.

Barevné koule

Vánoční klasikou, která se na stromečcích objevuje od 19. století jsou vánoční skleněné koule. Tradice výroby barevných koulí je v České republice poměrně silná. Pokud chcete podpořit místní firmy, kupte si ručně zdobené poctivé ozdoby.

Barevné koule

Jmelí

Dalším přirozeným symbolem vánočních svátků a jemnou přírodní dekorací je jmelí. To se každoročně prodává v obchodech, ale i na trzích. Je k dostání v čisté přírodní zelené variantě, ale i různě barevně stříkané. Jedná se o poloparazitickou rostlinu se zajímavými vlastnostmi. Podívejte se, co všechno v sobě ukrývá tajuplné jmelí.

Svítící rampouchy

Pěkným zimním motivem vhodným pro dekoraci domu jsou svítící rampouchy. Ve dne jsou průhledné, takže vypadají skoro jako skutečné. V noci se rozzáří a dodají domu magické kouzlo a jedinečnou vánoční atmosféru.

Kouzlení se svítícími LED pásky

Svítící LED pásky mají opravdu univerzální použití, protože je využijete při výzdobě interiéru i zahrady. Jejich velkou výhodou je dostupnost v různých barvách a možnost tvarování do zajímavých ornamentů.

Adventní věnec

Na každém pořádném vánočním stole by neměl chybět adventní věnec. Každou prosincovou neděli před Štědrým dnem by podle tradic měla být zapálena jedna svíčka. Nakonec budou hořet všechny čtyři a společně vytvoří krásnou dekoraci, kterou si můžete vyrobit podle vlastního vkusu a přání.

Inspirujte se, jak vyrobit adventní věnec a vyzdobte si ho podle vlastních představ.

Andělíčci

Příjemným vánočním motivem jsou andělíčci, kteří mohou najít své místo na stromečku, na oknech, ale i všude jinde. Opět si můžete vybírat z celé řady barevných a moderních variant, nebo sáhnout po klasické dřevěné či háčkované variantě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient