Hudební festival v hledáčku ČOI

Prázdniny nabízí nejen odpočinek u vody, ale i návštěvy zajímavých kulturních akcí. Na hudební se vydali i inspektoři ČOI Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Jejich úkolem byla kontrola kvality stánkového prodeje.logo_ch_web[1]

V sobotu 20. srpna 2016 uskutečnila ČOI inspektorátu Moravskoslezského a Olomouckého kraje 12 kontrol stánkového prodeje v areálu  konání hudebního festivalu Hrady CZ v Hradci nad Moravicí a jeho okolí. Dodržování zásad poctivosti prodeje v souladu se zákonem č. 634/1992 Sb. se uskutečnily v deseti občerstveních, jednom obchodu s potravinami a v jednom stánku s textilními výrobky.

Nedostatky byly zjištěny u 3 prodávajících, kdy ve dvou případech nebyla dodržena zásada poctivého prodeje. Konkrétně se jednalo o nedodržení deklarované míry nápoje a nedodržení deklarované  hmotnosti pokrmu. Dále jeden prodávající nevydal na žádost spotřebitele doklad o zakoupení výrobků se všemi stanovenými náležitostmi. Za zjištěné nedostatky byly uloženy 3 pokuty na místě v celkové výši 3 000 korun.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient