I dřevěná terasa může sloužit léta

Využít plochu zahrady jde mnoha různými způsoby. Mimo jiné si na ní můžete zřídit i své venkovní posezení. Není však potřeba situovat ho někam doprostřed pozemku, kde bude z ruky. Daleko efektivnější je postavit k tomuto účelu terasu, což je nejen praktické, ale zároveň také dobré designové řešení.

Jedná se o dobrý nápad

Postavit na zem stůl a k němu pár židlí nic nestojí, a přitom je to efektivní řešení. Na druhou stranu se po vizuální stránce rozhodně nejedná o žádnou bombu, spíše naopak. Nemluvě o tom, že je potřeba zbudovat i nějakou formu zastřešení.

Když postavíte u domu terasu, nebudete se už muset těmito záležitostmi zabývat. Je jasné, že takovýto projekt je finančně, časově i technicky mnohem náročnější než výše zmiňované řešení, avšak investovat do toho své síly i peníze se nakonec vyplatí. Když už kvůli ničemu jinému, tak alespoň z důvodu zvýšení ceny celého pozemku.

Co přesně vybrat?

Ideální terasa by měla být ze dřeva. Jedná se o přírodní materiál, který do naturálního prostředí zahrady dobře zapadá. Nejedná se sice o tak super odolnou surovinu jako například beton, na druhou stranu ze dřeva sálá teplo a chodit po něm bos je příjemný zážitek.

Zabraňte vlhnutí

Abyste terasu postavili správně, je potřeba používat vhodné nástroje, jako jsou nerezové vruty sloužící ke zpevnění prken, nebo rektifikační terče, které mají za úkol vyrovnat podloží před pokládkou. 

Velmi užitečnými pomocníky jsou i distanční podložky. S jejich pomocí můžete umožnit podlaze lépe dýchat a tím se efektivněji bránit proti vlhnutí a následnému rozvoji hniloby, respektive plísní. Tyto pomůcky lůze koupit kupříkladu v Gardina.cz.

Nakonec je vhodné celou terasu opatřit ochrannou vrstvou, jež ji ochrání nejen před vodním živlem, ale také i proti slunci, respektive červotočům.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient