IKEA z preventivních důvodů stahuje stojnu ELVARLI

IKEA žádá zákazníky, kteří si zakoupili stojnu ELVARLI, aby ji demontovali a přinesli zpět do kteréhokoliv obchodního domu IKEA, kde jim budou vráceny peníze v plné výši. Stojna je součástí úložného systému ELVARLI.

ELVARLI
ELVARLI

Důvodem stažení z prodeje je nesprávně vložená matice, jejíž vinou je velmi obtížné až nemožné dosáhnout napětí potřebného k bezpečnému uchycení stojny mezi podlahu a strop. Hrozí proto nebezpečí, že by se policový systém mohl uvolnit a spadnout.

IKEA zatím neobdržela žádnou stížnost od zákazníků ani hlášení o zraněních, riziko případné nehody je velmi malé. Pokud by však došlo k nehodě, její dopady by mohly být velmi závažné. Proto se IKEA rozhodla preventivně stáhnout tyto stojny z prodeje a vrátit zákazníkům peníze v plné výši.

Výrobek je stahován z těchto trhů: Itálie, Nizozemsko, Francie, Norsko, Rakousko, Belgie, Španělsko, Portugalsko, Dánsko, Švýcarsko, Česká republika, Švédsko, Rumunsko, Turecko, Litva, Slovensko, španělské ostrovy, Řecko a Bulharsko.

V žádné z těchto zemí nejsou na trhu žádné další výrobky, vyrobené dodavatelem této stojny. Před zjištěním rizika bylo prodáno necelých 3800 stojen.

Stojnu ELVARLI mohou zákazníci vrátit v jakémkoliv obchodním domě IKEA, kde jim budou vráceny peníze v plné výši. Při vracení stojny není nutné předkládat doklad o zakoupení (účtenku).

Pro více informací se mohou zákazníci obrátit na Kontaktní centrum IKEA na telefonním čísle 234 567 890.

Omlouváme se za případné potíže, které mohla tato situace způsobit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient