IKEA stahuje z prodeje bubínek a paličky LATTJO

IKEA vyzývá zákazníky,

kteří si zakoupili paličky LATTJO nebo bubínek LATTJO, aby co nejrychleji dali tyto výrobky mimo dosah dětí a vrátili je do jakéhokoliv obchodního domu IKEA, kde jim bude vyplacena plná cena.

Tento krok představuje preventivní bezpečnostní opatření, jímž reagujeme na šest hlášení zaměstnanců IKEA o tom, že gumovou kuličku na konci paliček lze sejmout nebo odšroubovat. Uvolněná gumová kulička by mohla lákat menší děti a představuje tudíž rizikový faktor – v nejhorším případě by mohlo dojít k vdechnutí a udušení. Žádné podobné případy nebyly do současnosti hlášeny.

Tyto výrobky byly řádně testovány a schváleny v souladu s platnými standardy pro bezpečnost hraček. Během následného šetření jsme však identifikovali rizika, která nejsou těmito standardy řešena.

„Vyvíjíme hračky tak, aby stimulovaly kreativitu dětí a podporovaly jejich přirozenou potřebu hrát si. Děti při hraní nemyslí na bezpečnost, to je naší povinností během vývoje produktů. Naší zásadou v IKEA je prodávat pouze takové hračky, které bychom dali i vlastním dětem. I přes schválené testy dle relevantních standardů pro bezpečnost hraček, stahujeme z preventivních důvodů paličky LATTJO a štěrbinový bubínek LATTJO z prodeje, abychom předešli případným nehodám,“ vysvětluje Cindy Andersen, manažerka odpovědná za dětské produkty IKEA.

Paličky a bubínek LATTJO byly v prodeji ve všech obchodních domech IKEA od 1. listopadu 2015.

Zákazníci je mohou vrátit ve kterémkoliv obchodním domě IKEA, kde jim bude vyplacena plná cena. Při vracení není potřeba předložit doklad o nákupu.

Více informací zákazníci najdou na http://www.IKEA.cz, případně mohou kontaktovat oddělení Služeb zákazníků na telefonním čísle 234 567 890.

IKEA se všem zákazníkům omlouvá za případné způsobené komplikace.

Kontakt:

Zdeňka Pecková

PR Specialist CZ

IKEA Česká republika

+420 702 194 200

zdenka.peckova@ikea.com

http://www.IKEA.cz

http://www.facebook.com/IKEAceska?ref=stream

http://www.youtube.com/user/ikeaceskarepublika

Barbora Šedivá

Account Executive

Ogilvy Public Relations

barbora.sediva@ogilvy.com

+420 736 774 142

http://www.facebook.com/OgilvyPRPrague

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient