Itálie láká mořem i památkami

itálie moře

Ještě stále nevíte, kam pojedete letos na dovolenou? Jestliže se s rodinou či přáteli nemůžete shodnout, jestli pojedete za odpočinkem, nebo na aktivní dovolenou, zvolte si Itálii. Dovolená v Itálii je totiž tím pravým pro milovníky teplého moře, historických památek, výletů na ostrovy, šplhání po horách.

itálie moře, západ slunce

Teplo a sluníčko

Češi mají v oblibě zájezdy do Itálie už po několik desetiletí. Láká je dobrá dostupnost autem a také oblíbené turistické lokality. Proto hodně lidí míří na sever k Jadranu do Bibione nebo Caorle. Těšit se tu můžete na kilometry písčitých pláží. Celý váš pobyt tady nemusí být pouze o válení na dece. Stačí ujet pár kilometrů a dostanete se do středověkých Benátek, kde na vás dýchne romantická atmosféra města zamilovaných. Toto město a také například Florencie nebo Řím se staly spíše místem zastavení na eurovíkend. Zvláště kvůli tomu, že v Itálii se nachází nejvíce kulturní památek UNESCO. Všechno se sice za pár dní stihnout nedá, hlavní památky a Vatikán by si ale měl dopřát každý. Není ovšem vyloučeno, že by turisté skloubili návštěvu starověkých památek s koupáním v moři. K tomu přímo vybízí návštěva Napoleonova ostrova Elba, kde je průzračné moře i nádherné hory.

Ferraty a trocha dobrodružství

Když české hory turistům nestačí, je dobré vyrazit na via ferraty v Itálii například v Dolomitech či Alpách. Kdo se na složité výstupy v zabezpečených cestách necítí, může si zajet na druhý největší ostrov Sardinii. Tady je totiž ta pravá příroda, kterou obklopuje Tyrhénské moře. Návštěvníky tu zláká skalnaté pobřeží nebo archeologické naleziště. Častým bodem zájmu v Itálii je také nejvyšší činná sopka Evropy Etna. Důležité je ovšem vychutnat si Itálii všemi smysly a nezapomenout na dobré víno, šťavnaté citrusy a pravé obrovské italské pizzy.

itálie hory

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient