3 věci, bez kterých se při cestě do ciziny neobejdete

dovolená, 3 rady

Blíží se doba dovolených a cest. Ať už se hodláte vypravit do exotických destinací, nebo se spokojíte s pobytem v tradičních turistických letoviscích, určitě se předem ujistěte, že jste na nic nezapomněli.

# 1 Dokladycestování, cestovní pas

V první řadě je potřeba mít v pořádku všechny doklady. Pro pohyb na území EU vám postačí občanský průkaz, pokud ale chcete mít naprostou jistotu, vždy s sebou berte i cestovní pas. Bez něj se pak neobejdete při cestách do vzdálenějších zemí, případně zemí, které nejsou členy EU ani Schengenského prostoru.

Situace ve světe je v poslední době poměrně vyhrocená, proto si zjistěte i další podmínky cestování do vámi vybrané země. To se týká především vízové povinnosti.

Samozřejmě taky nesmíte zapomenout na uzavření cestovního pojištění. Bez něj riskujete své zdraví i peníze.

# 2 Elektro

Relax u moře a neopakovatelné zážitky bývají vykoupeny zdlouhavými cestami strávenými na palubě autobusu nebo v letištních halách. Pro zkrácení dlouhé chvíle si s sebou určitě nezapomeňte vzít nějaký MP3/MP4 přehrávač, jako je třeba MA-16G B od oblíbené značky Orava. Ten vám poskytne pohodlný poslech až 16 GB hudby dle vašeho výběru. Na barevném displeji si prohlédnete fotky z dovolené i zábavná videa. Přehrávač je navíc skladný a lehký (hmotnost pouze 27 gramů), takže vám poskytne maximální komfort při přesunech.

Každé zařízení je ale potřeba dobíjet a tvary zásuvek se v jednotlivých zemích liší. Abyste si mohli svoji elektroniku dobít všude, kde je přístup k elektřině, pořiďte si univerzální cestovní adaptér NT-390 LINEO. Ten zapojíte do sítě v 150 zemích světa, nabijete s ním i dva telefony zaráz a nabídne i dva USB konektory.

# 3 Lékárnička & drogerie

Správně vybavená lékárnička by měla obsahovat aspoň základní náplasti, obvazy, dezinfekce a léky (paralen a černé uhlí). Pokud se nevydáváte zrovna do divočiny, nejspíš budete mít nějakou lékárnu poblíž. Ale v případě akutních problémů se nejspíš nebudete cítit na její hledání. Navíc by se vám při pohledu na místní ceny mohlo ještě víc přitížit.

To samé platí o drogerii – opalovací krém je nezbytnost. A hlavně nezapomeňte na zubní kartáček!

dovolená u moře

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient