Jak na nákup ojetého vozu? Poradíme vám

V současnosti si jen velmi malé procento lidí může dovolit utratit peníze z rodinného rozpočtu za nákup nového automobilu. Na druhou stranu je ovšem vlastnictví vozidla určitě potřeba, jelikož spoléhat se při pravidelných cestách do zaměstnání na veřejnou hromadnou dopravu, je dosti riskantní. Řešením je tedy koupě ojetého, mnohem levnějšího automobilu. Jak ovšem vybrat tak, abychom s výsledkem byli náležitě spokojeni?

Koupi vozidla od soukromého vlastníka raději neriskujte

V dnešní době internetu není sehnat ojeté vozidlo alespoň zdánlivě odpovídající našim představám vůbec nic složitého. Stačí zabrousit na online tržiště a vybrat si z široké nabídky automobilů, které jejich současný majitel už nechce. Je tenhle způsob ale skutečně výhodný? Jak se to vezme. Pokud nejste zrovna odborníky v dané oblasti, můžete se snadno nechat nachytat. Soukromý prodejce s vidinou okamžitého přísunu peněz prodá vozidlo klidně i se skrytou vadou, jen aby ses jej co nejrychleji zbavil. Navíc vám může zamlčet i další důležité údaje, o kterých kdybyste dopředu věděli, vůz byste nikdy nekoupili.

Autobazar je mnohem bezpečnější variantou

Pokud tedy skutečně hodláte investovat do ojetého vozidla, raději se obraťte na renomovaný autobazar. Tam totiž stroje na čtyřech kolech před opětovným vpuštěním na trh procházejí rozsáhlou kontrolou, aby zákazník nekupoval, jak se říká, zajíce v pytli. Navíc si v tomto případě máte možnost zkontrolovat reference předchozích klientů a na základě toho si udělat obrázek, zda-li se vám spolupráce opravdu vyplatí.

Dokonce i mezi majiteli autobazarů se však najdou podvodníci. Tomu se prostě nevyhnete. Jak tedy zajistit, abyste se nenechali napálit? Vyhledávejte raději bazary ve velkých městech. Kupříkladu takové autobazary Praha by si v životě nedovolily prodávat nekvalitní zboží, jelikož by se negativní ohlasy zákazníků okamžitě rozkřikly a tím by samozřejmě utrpěly zisky. Když už tedy ojeté vozidlo, tak jedině tímto způsobem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient