Jak se pohodlně dostat do práce?

Pro většinu z nás je způsob, jak se dostáváme do zaměstnání, jeden z významných faktorů při volbě pracovního místa. Není se čemu divit, je to přeci jen cesta, kterou jsme nuceni absolvovat téměř každý den.

Při výběru toho nejvhodnějšího dopravního prostředku bychom se měli soustředit na několik klíčových bodů. Patří mezi ně pohodlí, finanční náklady, časová náročnost a pro některé z nás také ekologie. V tom článku bychom vám rádi představili výhody i nevýhody jednotlivých možností a pomohli s volbou.

Bydlet poblíž práce přináší mnohé výhody

Když pracujete poblíž domova, dostat se do zaměstnání a zpátky vám bude trvat kratší dobu i klasickými způsoby, jako je například auto, ale navíc vám to otevře několik úplně nových možností. Mnoho lidí do práce cestuje na kole. Proč? Je to prakticky zdarma, ekologické a poměrně rychlé. Někteří ocení možnost využít cestu do práce jako příležitost k pohybu. Nutno podotknout, že za špatných povětrnostních podmínek to není úplně bezpečné ani pohodlné.

Naopak pěšky se dostanete kdykoli kamkoliv chcete. Takže pokud jste vhodně oblečení a máte po ruce deštník, jste v suchu. I přes všechny očividné plusy je však nutné vzít v potaz to, že chůze nepatří mezi nejrychlejší způsoby cestování, a proto si nejspíš budete muset přivstat.  

Když to máte trošku z ruky

Aktuálně oblíbeným způsobem cestování jsou elektrokoloběžky – cesta je svižná, jste na čerstvém vzduchu a neomezují vás ani kolony aut. Pokud jste tuto koloběžku vyzkoušeli, osvědčila se vám a toužíte do ní zainvestovat, finančně pomoci vám může půjčka ihned

Dále určitě stojí za zmínku městská hromadná doprava, mezi jejíž výhody můžeme zařadit poměrně nízkou finanční náročnost (pokud jezdíte pravidelně, vyplatí se vám pořídit si několikaměsíční či celoroční tarif), možnost si při cestě číst či poslouchat hudbu a také je tento způsob určitě vlídnější k životnímu prostředí než například automobil či motorka. Na druhou stranu ale cesty přeplněným autobusem nemusí být dvakrát pohodlné, obzvláště v létě. 

I delší cesta může být příjemná

Ačkoli cesta autem bývá rychlejší a osvobozuje vás od stresu z ostatních lidí či z toho, že nestihnete veřejný dopravní prostředek, po ostatních stránkách vítězí vlaky či dálkové autobusy. Jsou ekologičtější, vycházejí levněji než benzín, a hlavně vám umožňují užít si před a po práci chvilku, kdy se nemusíte na nic soustředit. Můžete poslouchat svůj oblíbený podcast či písničky, v klidu se najíst, číst si knihu, nebo dokonce sledovat filmy a seriály. A komu by tohle neulevilo při rušném ránu či po náročném dni.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient