Je možná půjčka pro lidi s exekucí

půjčka

Pokud jste uprostřed exekučního řízení, jednoduše s půjčkou nepočítejte

Nebankovní půjčka je snadné řešení mnoha životních situací. Někdy nám pomůže vyjít v pořádku do výplaty, jindy zase potřebujeme náhradu za vysloužilý elektrospotřebič. Jsou ovšem i situace, kdy není možné požadavek na půjčku vůbec schválit. Je to například tehdy, když žadatel je zrovna uprostřed exekuce nebo obecně nedokáže vyhovět základním požadavkům – určitý věk, trvalý příjem, ale také trvalé bydliště na českém území.

Půjčka? Ano, až po doplacení dluhů

Výhodou nebankovní půjčky je bezesporu minimální míra administrace, požadavkům dokážete dostát během pár minut, vše se odehraje jednoduše přes internet. Nezáleží při ní ani na tom, zda jste nebo nejste v registru dlužníků, protože jen samotný dotaz na tuto skutečnost by poskytovatele půjčky stál několik stokorun – a to by samozřejmě ukrojilo pořádnou část zisku z úroků. Navíc, pokud podobná informace nedá až takový přehled o tom, jestli je žadatel o půjčku opravdu schopen splácet bez problémů, není důvod něco podobného řešit. Půjčka s exekucí však vůbec není možná, o něčem podobném nelze ani uvažovat. Teprve až poté, kdy žadatel doplatí dlužnou částku a exekuce bude ukončena, si může teprve bezproblémově požádat o nějaký úvěr. Výjimky v tomto směru neexistují…

Vše je třeba mít bezproblémově ukončené

Podobně jako v životě, když nemáte vše vyřešené, nemůžete jít jednoduše dál. Platí to samozřejmě i v případě nebankovních půjček, protože dlužníkům v exekuci nebude žádost určitě schválena. Sjednejte si proto splátkový kalendář, omezte své výdaje na nejnutnější minimum, zkrátka začněte exekuci co nejdříve řešit. Jednoduše, čím dříve začnete, tím dříve také budete mít celou tu nepříjemnou věc za sebou. Už jen to by měla být dostatečná motivace pro podobný krok, osobní zodpovědnost je hodně důležitá. Musíte se zamyslet a vyvodit důsledky, začít dluhy okamžitě splácet, abyste minimalizovali veškeré problémy, samozřejmě tedy v rámci možností.

A co všechno bude k půjčce potřeba?

Když úspěšně projdete nástrahami exekučního řízení a budete opět dýchat čistý vzduch, možná se dostane ke slovu klasická půjčka do výplaty. Co k ní budete potřebovat? Jaké věci je nutné doložit a je možné splnit všechny požadavky jednoduše online?

  • Odpovídající věk. Musí vám být přinejmenším jednadvacet roků a zároveň nesmíte být starší 77 let. Podmínky podobného rázu jsou tu pro všechny a je nutné se jich držet, výjimky nejsou.
  • Vyplnit krátký kontaktní formulář. Prozradíte na sebe většinou údaje, co jsou uvedeny i v občanském průkazu. Nemusíte se bát, data jsou totiž uchovávána naprosto bezpečně.
  • Zaznamenat údaje o trvalém příjmu. Je to výpis z účtu za poslední tři měsíce, který pošlete v PDF formátu společně s žádostí. Dokážete tím, že budete mít na splácení dost peněz.

Samozřejmě, tyhle podmínky jsou základní a nelze je obcházet. Na druhou stranu však může celá žádost proběhnout jednoduše online. Nemusíte tak doslova ani vyjít ze dveří bytu a ušetříte tak spoustu času, ale i financí za benzín do auta nebo třeba jízdenku na MHD. K podmínkám musíme připočítat ještě bezdlužnost, ale to bychom se zase bavili jen o exekuci. Nejlepší je do ní vůbec nespadnout a hospodařit se svými financemi zodpovědně. Nepořizovat si věci, jež nedokážeme spolehlivě ufinancovat a minimalizovat tím pádem riziko, že dluhová past opravdu sklapne. Vždyť vymanit se z ní, to nebude otázka několika dnů nebo týdnů. Oddlužení trvá roky a je to celkově vzato hodně nejistá cesta. Proto je lepší myslet dopředu a své dluhy řešit okamžitě, když zrovna vzniknou.

2 názory na “Je možná půjčka pro lidi s exekucí”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient