Kamenný koberec – praktický povrch do interiéru

Přírodní materiály jsou nejen trendy, ale především jde o prověřené stavební materiály, které vynikají svou životností a nadčasovostí. Dokáží zútulnit každý prostor a dodat mu na jedinečnosti. V poslední době si oblibu získávají kamenné povrchy, které lze použít nejen v případě podlahových krytin, ale také jako zajímavé obklady stěn. Důkazem je kamenný koberec TopStone skládající se z drobných oblázků.kamenný koberec

Kamenný povrch TopStone si zachovává veškeré výhody kamene – vysokou pevnost a odolnost. Díky tomu jej lze použít i na frekventovaných místech jako jsou vstupní haly či chodby. Estetická hodnota a možnost libovolně kombinovat jednotlivé vzory říčních kamínků či drceného italského mramoru potom láká k položení i v ostatních místnostech jako jsou kuchyně, obývací pokoje či koupelny. Kameny jsou navíc velmi užitečným materiálem do interiéru i podle Feng Shui. „Představují prvek země, jeden z pěti základních přírodních elementů. V interiéru působí zklidňujícím dojmem, vyvolávají větší pocit bezpečí, stability a umí nás i zbavovat stresu. Zároveň platí, že jde o dominantní materiál, a proto je třeba s ním nakládat opatrně,“ prozrazuje Kristýna Vysloužilová, designérka a odbornice na Feng Shui.

Kamínkový koberec je ideálním povrchem pro podlahové vytápění, i bez něj však vyniká jeho tepelná pohoda – systém je oproti samotnému kameni či dlažbě pocitově teplejší. „Tento materiál má výhodu také v tom, že jej lze aplikovat na oblé hrany, což usnadňuje pokládku a eliminuje tzv. prořez, s nímž je třeba počítat při pokládce u klasických krytin. Podkladem pro systém TopStone může být beton, anhydrid, dřevo či dlažba,“ dodává k možnostem pokládky Marek Ondra ze společnosti TopStone.

Ideální řešení na stěny

Častým nešvarem při obkládání stěn kamenem je používání umělých imitací, které jsou vyráběny z lehčeného betonu, případně ze sádrových směsí. Tyto imitace nejsou zrovna šťastnou volbou – esteticky působí laciným dojmem a trpí na barevnou nestálost. Díky speciálním technologiím lze na vertikální plochy využít kamenný koberec. Jde o cenově dostupnou alternativou, která nechá vyniknout přírodní kráse drobných kamínků. Výborně se hodí jak na drobné dekorační plochy jako je obložení části stěny za televizí či u krbu, tak i na větší plochy v koupelnách a kuchyních, v nichž přijde vhod bezespárovost povrchu, jeho snadná údržba a odolnosti vůči mastnotě a vlhkosti.

O TopStone

TopStone je jediný originální povrch ze směsi přírodních kamínků a unikátního pojiva s nejdelší tradicí ve svém segmentu. Firma TOPSTONE jej vyrábí a vyvíjí již od roku 1996. Praktické rady a návody pokládky naleznete na jejím webu – www.topstone.cz.

2 názory na “Kamenný koberec – praktický povrch do interiéru”

  1. Kamenný koberec je skvělá záležitost. Máme ho rok na terase a moc parádní materiál. Já osobně vše zařizovala a jelikož jsme ho chtěli mít i kvalitně položený, objednala jsem si jinou firmu než tuto (presstone). Nevím, jak je to u této, ale firma presstone nám dokonce poskytla na pokládku 3 roky záruky.

  2. koberec máme kolem bazénu. Též jsme se raději obrátili na kvalitnější firmu jako je firma presstone.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient