Klášterní hudební slavnosti slaví 10 let existence

Klášterní hudební slavnosti slaví 10 let existence

Mezinárodní hudební festival Klášterní hudební slavnosti oslaví v roce 2016 10 let své existence. Za tu dobu se podařilo uvést v život mimořádný kulturní podnik, který působí již ve třech krajích ČR. Již loňský rok 2015 byl mimořádně úspěšný. Celkově navštívilo 7 koncertů 1800 posluchačů z celé ČR i ze zahraničí. V letošním roce bychom chtěli toto číslo ještě překonat.

Své jubileum nebude slavit festival jen koncerty, ale také nabídkou nových míst, kde koncerty uskutečníme. Letos tedy nabídneme mimo tradiční místa koncertů v Šumperku, Jeseníku, Loučné, Bludově, Králíkách či Krnově také koncerty na nádvoří zámku ve Velkých Losinách a v prostorách Horských lázní Karlova Studánka.

Od 26. června do 10. července 2016 se v osmi městech a obcích převážně Olomouckého, ale také Pardubického a Moravskoslezského kraje uskuteční celkem 10 koncertů. Záštitu nad festivalem převzal starosta Města Šumperka, senátor Mgr. Zdeněk Brož.

Zahajovací koncert festivalu v neděli 26. června v klášterním kostele v Šumperku bude ve znamení opery. Desetileté výročí s námi oslaví světoznámá česká sopranistka EVA URBANOVÁ. Za klavírní spolupráce Davida Švece zazní árie ze světových a českých oper.

Další koncert je festivalovou novinkou. Poprvé v historii festivalu nabídneme open air zážitek. V pátek 1. července vystoupí na nádvoří zámku ve Velkých Losinách jeden z nejlepších českých houslistů současnosti, PAVEL ŠPORCL, a všem svým příznivcům zahraje společně s Gipsy Way Ensemble v projektu Gipsy Fire.

Následující koncerty budou opět ve znamení houslisty PAVLA ŠPORCLA, tentokrát v sólovém programu Pocta Paganinimu. Tento program si můžete vyslechnout 2. července v Karlově Studánce a 3. července v Králíkách, v klášterním kostele na Hedeči.

Festival zve k účinkování také osvědčené zahraniční umělce. K nim patří POZNAŇSKÝ CHLAPECKÝ SBOR z Polska, který na festivalu vystoupil již v roce 2013, a letos v rámci festivalu vystoupí na dvou koncertech. První koncert se uskuteční 4. července v Krnově a tento fenomenální pěvecký sbor zde představí nastudování skladby W. A. Mozarta REQUIEM. Zajímavostí je informace, že také sólové party této skladby nastudovali členové sboru. Koncert je věnován 260. výročí narození W. A. Mozarta.

Druhý koncert POZNAŇSKÉHO CHLAPECKÉHO SBORU proběhne 5. července v Šumperku a nabídne tradiční sborový program.

Ke koncertu v Jeseníku přijal pozvání jeden z nejzajímavějších českých kytaristů, ŠTĚPÁN RAK. Svůj neotřelý program a kytarové umění představí 6. července.

Na další koncerty festivalu přijala pozvání momentálně nejlepší česká a jedna z nejlepších světových harfistek, JANA BOUŠKOVÁ. Koncert 8. července se koná v Loučné nad Desnou a koncert 9. července se koná na zámku v Bludově.

Závěrečný koncert 10. července v Šumperku vzdá svým programem hold operním skladatelům G. Rossinimu a W. A. Mozartovi. Zazní nejznámější operní předehry těchto autorů a barytonové árie v podání DANIELA KLÁNSKÉHO. Celý koncert bude v orchestrální režii KOMORNÍ FILHARMONIE PARDUBICE.

Vstupenky na koncerty bude možné zakoupit v obvyklých předprodejích od 15. května 2015. Již nyní je možné zakoupit všechny vstupenky online na webových stránkách festivalu.

Pro příznivce, kteří plánují navštívit více než jeden koncert festivalu, jsou připraveny cenově zvýhodněné balíčky vstupenek. Tyto balíčky je možné objednat pouze online na webových stránkách festivalu www.klasternihudebnislavnosti.cz

Na setkání na koncertech festivalu se těší a příjemné hudební zážitky přeje

MgA. Roman Janků

ředitel festivalu

Kontakt:

Agentura J+D a Roman Janků Management s.r.o.

V Polích 147, 281 71 Rostoklaty, CZECH REPUBLIC

tel.: +420 734 319 699

Skype: rjanku

e-mail: roman@agenturajd.cz

www.agenturajd.czwww.klasikaviva.czwww.klasternihudebnislavnosti.cz

Facebook Agentura J+DFacebook Klasika VivaFacebook festival KHS

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient