HNA Tourism Group uzavřela smlouvu s Carlson Hospitality Group

HNA Tourism Group uzavřela smlouvu s Carlson Hospitality Group za účelem akvizice společnosti Carlson Hotels, Inc.

Spojení skupiny HNA Tourism Group a společnosti Carlson Hotels má za cíl velké rozšíření mezinárodních stravovacích a ubytovacích služeb, s větší schopností urychlit růst, rozšířit klíčové značky a dopřát hostům prvotřídní stravovací a ubytovací zkušenost. Vedení společnosti Carlson Hotels bude nadále v Minnetonce v americkém státě Minneapolis.

Společnosti HNA Tourism Group Co., Ltd. („HNA Tourism Group“), divize společnosti HNA Group Co., Ltd., společnost Fortune Global 500 zabývající se mimo jiné letectvím, turistikou, stravovacími a ubytovacími službami, finančnictvím a online službami a Carlson Hospitality Group, Inc. dnes oznámily, že podepsaly smlouvu („Smlouva“) o akvizici společnosti Carlson Hotels, Inc.(„Carlson Hotels“), která vlastní značky Quorvus Collection, Radisson Blu®, Radisson®, Radisson RED, Park Plaza®, Park Inn® by Radisson, Country Inns & Suites By CarlsonSM a globální program hotelových ocenění Club CarlsonSM.

Photo – http://photos.prnewswire.com/prnh/20160426/360661

Logo – http://photos.prnewswire.com/prnh/20160426/360315LOGO

Spojení společností HNA Tourism Group a Carlson Hotels bude mít větší schopnost urychlit růst prostřednictvím investic v oblastech, jako jsou digitální vlastní aktiva ve velkých klíčových městech, budování značky Radisson RED a jiných nových značek.

„Společnost Carlson Hotels vlastní silnou řadu globálních značek a tato historická smlouva poskytuje obrovské příležitosti růstu,“ uvedl David P. Berg, výkonný ředitel skupiny Carlson Hospitality Group. „Těšíme se na spolupráci se skupinou HNA Tourism Group, což je vysoce uznávaná globální společnost. V historii společnosti Carlson Hotels to bude nová vzrušující kapitola. Jakožto součást skupiny HNA Tourism Group bude mít společnost Carlson Hotels příležitost podpořit naše odhodlání poskytovat stravovací a ubytovací služby hostům na celém světě,“ dodal pan Berg.

„Našeho rodina provozuje obchodní činnost od roku 1938, kdy můj dědeček Curt Carlson založil naši společnost, která vytváří příležitost pro lidi a pozitivní změnu světa,“ uvedla Diana Nelson, předsedkyně představenstva společnosti Carlson. „Pohostinnost máme hluboce zakořeněnou, a proto to bylo obtížné rozhodnutí. Jsme silně přesvědčeni, že prodej naší hotelové divize skupině HNA Tourism Group, což je společnost, která si plně uvědomuje její hodnotu a dědictví, je pro nás nejlepší cestou k dosažení úspěchu a dlouhodobému uchování dědictví mého dědečka.“

„Máme velký respekt k rodině Carlsonových a hluboce si ceníme její historie a zvláštní kultury,“ uvedl Bai Haibo, člen představenstva a výkonný ředitel skupiny HNA Hospitality Group. „Celosvětový úspěch společnosti Carlson Hotels a silný a udržitelný potenciál růstu je dědictvím pro prvotřídní značky, trvalé inovace, vynikající vedení a jedinečnou kulturu zaměřenou na zaměstnance. Na tom všem budeme stavět a bude to součástí tohoto spojení, abychom se mohli etablovat na trhu v USA a rozšířit svou působnost v oblasti stravovacích a ubytovacích služeb do celého světa. Těšíme se na spolupráci s jejich týmem vedení, zaměstnanci, partnery v rámci franšíz, dodavateli a zákazníky. Díky významným investicím do našeho podnikání budeme moci urychlit růst.

Podle podmínek této smlouvy, která byla jednomyslně schválena představenstvem společnosti Carlson, získá skupina HNA Tourism Group všechny hotely Carlson, včetně cca 51,3% většinového podílu ve skupině Rezidor Hotel Group AB (publ) („Rezidor“), což je hlavní držitel licence společnosti Carlson Hotel se sídlem v Bruselu, s hotely v Evropě, na Středním východě a v Africe. Protože uzavření transakce povede k nepřímé změně vedení ve společnosti Rezidor, skupina HNA Tourism Group bude podle švédských zákonů o přebírání společností povinna vyhlásit povinnou veřejnou soutěž s nabídkou zbývajících cca 48,7 % společnosti Rezidor, a to do čtyř týdnů od uzavření transakce, pokud nebude podíl v Rezidoru prodán pod 30 %. Proto může skupina HNA Tourist Group během těchto čtyř týdnů po uzavření transakce rozhodnout, zda vyhlásí povinnou veřejnou soutěž na zbývající podíl ve společnosti Rezidor, nebo prodá svůj podíl ve společnosti Rezidor pod 30 %. Pokud se skupina HNA Tourism Group rozhodně vyhlásit povinnou veřejnou soutěž podle švédských pravidel na přebírání společností a podle vyhlášky Švédské rady pro cenné papíry („SSC“)1, minimální cena v takové veřejné soutěži by odpovídala průměrné ceně váženého objemu 20 obchodovacích dnů (VWAP) okamžitě před oznámením o podpisu smlouvy o převzetí společnosti Carlson Hotels ke dni 27. dubna 2016. Skupina HNA Tourism Group poskytne v řádném termínu po uzavření transakce další informace o případné povinné veřejné soutěži.

Transakce musí získat zákonná schválení a musí splnit další obvyklé podmínky uzavření. Očekává se, že bude uzavřena v druhé polovině (kalendářního) roku 2016.

Vedení a řízení

Po uzavření transakce zůstane David P. Berg, výkonný ředitel společnosti Carlson Hospitality Group Inc., ve své funkci i v rámci nové organizace.

Závazek vůči komunitám

Skupina HNA Tourism Group si je vědoma potřeby zachovat hodnoty, dědictví a propojení s komunitami, které vybudovala společnost Carlson, a zavázala se zachovat vedení nové organizace v Minnetonce v americkém státě Minneapolis.

Poradci

Poradci pro tuto transakci: Morgan Stanley a BDT & Company jakožto finanční poradci; Freshfields Bruckhaus Deringer LLP a Advokatfirman Vinge KB jakožto právní poradci pro společnost Carlson Hotels. J.P. Morgan a Benedetto, Gartland & Company jakožto finanční poradci a Hogan Lovells a Advokatfirman Lindahl KB jakožto právní poradci společnosti HNA Tourism Group.

Další materiály pro média, které se týkají této transakce, jsou k dispozici na stránkách www.StrongerHotelsTogether.com.

O SPOLEČNOSTI CARLSON HOTELS, INC.

Carlson Hotels je jedna z největších a nejdynamičtějších hotelových skupin na světě, zahrnující 1 400 hotelů v provozu nebo ve vývoji, s více než 220 000 pokoji, působící ve 115 zemích a teritoriích. Portfolio společnosti Carlson Hotels zahrnuje silnou řadu globálních značek: Quorvus Collection, Radisson Blu®, Radisson®, Radisson RED, Park Plaza®; Park Inn® by Radisson, Country Inns & Suites By CarlsonSM a Club CarlsonSM, což je globální program hotelových ocenění. Carlson Hotels vlastní 51,3% podíl ve skupině Rezidor Hotel Group se sídlem v Bruselu, což je hlavní držitel licence společnosti pro její značky v Evropě, na Středním východě a v Africe. Společnosti Carlson Hotels a její značky zaměstnávají 90 000 lidí po celém světě.

O SPOLEČNOSTI HNA Tourism G roup Co. Ltd.

HNA Tourism Group Co., Ltd. je globální integrovaný turistický konglomerát, který podniká v oblasti letectví, stravovacích a ubytovacích služeb, turistiky, finančnictví a online služeb. Společnost byla založena v roce 2007 v Pekingu, vlastní více než 20 dceřiných společností včetně Capital Airlines, Deer Jet, Tangla Hotels and Resorts, Caissa Touristic atd. Společnost je také majoritním investorem v globálních značkách v oblasti cestovního ruchu a stravovacích a ubytovacích služeb, např. NH Hotels, Red Lion Hotels, PVCP Group atd. Skupina HNA Tourism Group byla oceněna za své úsilí v oblasti korporátní společenské odpovědnosti a za své přispění ke zlepšení globálního propojení.

O SPOLEČNOSTI HNA Hospitality Group Co. Ltd.

HNA Hospitality Group je součást skupiny HNA Tourism Group v oblasti hotelového managementu. HNA Hospitality Group byla založena v roce 1997 a pyšní se globální hotelovou sítí. V březnu 2016 skupina provozovala 500 hotelů s téměř 90 000 pokoji, a to v klíčových městech v Číně a jiných částech světa. Její portfolio značek obsahuje segmenty luxusní, kvalitní i nízkonákladové, díky čemuž vychází vstříc lidem, kteří cestují za obchodními účely, stejně jako běžným turistům. Byla zařazena mezi TOP 300 hotelových skupin na světě a získala prestižní ocenění ve svém oboru, např. ocenění jako nejvíce konkurenční čínská hotelová značka a nejlepší skupina hotelového managementu v Číně.

Další materiály pro média, které se týkají této transakce, jsou k dispozici na stránkách www.StrongerHotelsTogether.com

1 Vyhláška AMN 2016:10.

KONTAKT: Carlson Hospitality Group – Severní a Jižní Amerika, Elizabeth Costello,lcostello@carlsonrezidor.com, Ben Gardeen, bgardeen@carlsonrezidor.com, Carlson Hospitality Group – Asijsko-pacifický region, Camilla Chiam,cchiam@carlsonrezidor.com, HNA Tourism Group, Fei Qiao, fqiao@feiqlaw.com, (914) 315-6543

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient