Konference představitelů fondů a bank o Shenzhenu

Konference představitelů fondů a bank o Shenzhenu

O Shenzenu mluvila stovka představitelů zahraničních fondů a bank na mezinárodní investorské konferenci International Honeywell Investor Conference

Generální ředitelka Shunee Yee popsala roli Shenzhenu v budoucím růstu čínské ekonomiky

Čína je jednou z nejrychleji rostoucích zemí, co se týče přílivu zahraničních investic. Na tom se shodli účastníci mezinárodní investorské konference z řad vedoucích představitelů mezinárodních fondů a bank.Konference představitelů fondů

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Kompletní verzi této tiskové zprávy, včetně multimédií, si můžete přečíst zde:http://www.businesswire.com/news/home/20160614005751/en/

Generální ředitelka společnosti CSOFT, Shunee Yee, podrobně hovořila o roli, kterou bude Shenzhen hrát v budoucím hospodářském růstu Číny, a to zejména v době, kdy si země zvyká na „nový normální stav“ hospodářského rozvoje. Zdůraznila, že Shenzhen, který je nepřekonatelnou přehlídkou čínských inovací a podnikatelského ducha, bude hrát hlavní roli v přizpůsobování čínské ekonomiky a výrobního sektoru globálnímu podnikání.

Od roku 1980, kdy byl Shenzhen vybrán za zvláštní hospodářskou zónu prvního stupně (SEZ), se těší obrovskému rozmachu a růstu. Dnes toto původní provinční rybářské město obklopuje řada mrakodrapů a z původně nevýznamného města vytvořili vedoucí čínští představitelé jeden z největších ekonomických experimentů na světě. Paní Yee uvedla několik hlavních ukazatelů, které potvrzují slibný růst Shenzhenu i do budoucna. Město investuje do výzkumu a vývoje 4.05% svého hrubého domácího produktu (HDP), což je téměř dvojnásobek průměru USA (2.7%). Výsledky hovoří jasně: Firmy se sídlem v Shenzhenu vlastní více technologických patentů než firmy z ostatních čínských měst a navíc Shenzhen nabízí pobídky pro přilákání a udržení nejtalentovanějších lidí.

“Město Shenzhen vám posílá zprávu: můžete udělat více; měli byste to dělat lépe,“řekla paní Yee, v citaci Paula Grahama, programátora a podnikatele, který stojí za firmou Viaweb.

Mezi účastníky této investorské konference nechyběli John G. Inch, generální ředitel banky Deutsche Bank, Stephen Tusa, generální ředitel společnosti J.P. Morgan; Nigel Coe, generální ředitel společnosti Morgan Stanley a mnoho dalších vážených hostů.

Součástí konference byly panelové diskuze s čínskými odborníky a podnikateli. Panelové diskuze s názvem „Nová ekonomika“ Číny se zúčastnili Dele Liu, prezident firmy Youku Tudou, která provozuje jednu z největších platforem pro přehrávání a ukládání videí a Julian Ma, viceprezident společnosti Tencent, která vytvořila oblíbenou aplikaci WeChat. Ve svých příspěvcích připomněli sílu rychle rostoucí střední třídy v Číně. Podle nich bude tato třída spotřebitelů vyžadovat nové druhy služeb a špičkových produktů a technologií a pomůže dalšímu růstu a konkurenceschopnosti čínské ekonomiky.

Zhang Xinguo, viceprezident společnosti AVIC, která patří mezi nejdůležitější státem vlastněné podniky v Číně (SOE), hovořil o potřebě modernizace nedostatečně fungujících aspektů čínské ekonomiky s pomocí nových technologií a uplatňování interdisciplinárního způsobu řízení v tradičních podnicích.

“Dříve byly státní podniky sice velké, ale nebyly zdravé. Musíme využít náš kreativní potenciál a zisk,” řekl Zhang.

Zhang také zmínil iniciativu „Made in China 2025“, jejímž smyslem je modernizovat čínský výrobní systém s pomocí integrace internetových technologií a automatických výrobních postupů do stávajících operací a která je další slibnou příležitostí pro posílení čínské ekonomiky.

Konference Honeywell Investor Conference je každoroční setkání pořádané společností Honeywell International Inc., předním poskytovatelem služeb a technologií pro vojenské, civilní i letecké účely. Hlavním organizátorem letošního ročníku byl Shane Tedjerati, generální ředitel a prezident společnosti Honeywell pro rychle rostoucí regiony a tématem konference byl podrobný pohled na čínskou ekonomiku.

Účastníci konference zdůraznili, že navzdory nepříliš pozitivním předpovědím ekonomického růstu ze strany analytiků a novinářů, má čínská ekonomika dobrou výchozí pozici k tomu, aby se přeorientovala na trvale udržitelný růst a přitahovala trvale udržitelné investice.

“Před šesti lety představovaly investice v Číně jenom 20% z našich celkových investic v Asii a Tichomoří,” řekla Sally Shan, generální ředitelka společnosti HarbourVest, jedné z největších soukromých investičních firem na světě. “Dnes je podíl Číny na našich celkových investicích v tomto regionu již 50%. Z hlediska výkonnosti Čína dlouhodobě překonává světový trh,” dodává paní Shan.

O společnosti CSOFT

CSOFT International Ltd. je světová jednička v oblasti poradenských služeb pro místní i zahraniční podniky. Firma nabízí na míru šitá řešení firmám, které řeší problém jak komunikovat se zákazníky a trhy napříč jazykovými a kulturními bariérami. V roce 2011 jsme získali ocenění Top Innovative Companies (Nejinovativnější firmy) of organizace IDC a členové našeho mezinárodního týmu získali též další významná ocenění. V roce 2012 byla generální ředitelka naší společnosti časopisem Fortune Magazine zařazena mezi 10 nejvlivnějších podnikatelek a časopis CNN Money jí udělil cenu Tech Disruptor.

Přečtěte si původní verzi této tiskové zprávy na webových stránkách businesswire.com: http://www.businesswire.com/news/home/20160614005751/en/

Kontaktní informace

CSOFT International Ltd.

Megan Robinson, +1-415-889-8989 (USA/Evropa)

megan.robinson@csoftintl.com

Brittany Gasparaitis, +1-415-889-8989 (USA/Evropa)

brittany.gasparaitis@csoftintl.com

Zdroj: CSOFT International Ltd.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient