Kvalitní obuv je důležitější, než si myslíte

Santé zdravotní obuv

Většina lidí vybírá obuv spíš podle vzhledu. Týká se to zejména žen, které se bez přemýšlení trápí v úzkých lodičkách nebo sandálkách na vysokém podpatku jen proto, že to vypadá dobře. Celá moderní populace by se však měla zamyslet nad tím, jaké následky má nošení nevhodné obuvi nejen na nohy, ale na celou stavbu těla.

V dávných dobách lidé obuv vůbec nenosili, a proto spoustu dnešních běžných problémů nemuseli řešit. I dnes se najdou nadšenci, kteří vyznávají chůzi naboso, ovšem zejména ve městech nebo přes zimu prostě není možná. Klíčem tedy je vybrat si takovou obuv, která nebude noze škodit, naopak jí bude podporou.

Co všechno mají na svědomí nesprávné boty?

SANTÉ D_22_86_BP Pant.zdrav.pán.

Je toho spousta. Klasickým problémem bývají například oteklé, těžké a bolavé nohy. Jestli jimi trpíte, zvažte, zda nemohou být na vině právě vaše boty. Také křečové žíly, vbočený palec, sedřené paty nebo chodidla plná mozolů jsou často projevem nevhodně vybrané obuvi. Zmínit musíme i porušení klenby nohy a plochá chodidla.

Do dalších zdravotních potíží byste možná ani neřekli, že je mají na svědomí vaše boty. Typicky jde třeba o bolesti zad. Ty mnohdy vznikají od špatného držení těla, za něž může právě obuv.

A jak vybrat správně?

Na dlouhodobé nošení se vyhněte ploché obuvi, třeba balerínkám, podpatkům a veškerým typům bot, které nedrží nohu pevně. Chybou jsou ale i neprodyšné modely, noha musí dýchat.

Většinu dne trávíme obvykle v práci či ve škole, a proto bychom právě tam měli obouvat kvalitní boty. Neváhejte a do zaměstnání si jako přezůvky pořiďte klidně zdravotní obuv. Výbornou volbou je třeba značka Santé. Nahlédněte do její nabídky a uvidíte, že zdravotní modely nemusí postrádat nic na kráse.

Obuv Santé je k dispozici rovněž pro děti, u nichž byste měli na správnou obuv dbát dvojnásob. Chcete přece, aby se jim končetiny vyvinuly správně. Kvalitní boty jsou důležité v každém věku. Následky nošení nevhodných bot se časem nastřádají a pak už nebude pomoci.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient