Leila Boasier Budecker povede zahraniční zastoupení Dominikánské republiky pro Španělsko a Portugalsko

Leila Boasier Budecker, ředitelka Národního turistického úřadu Dominikánské republiky pro střední a východní Evropu, převezme od prosince 2016 vedení zahraničního zastoupení v Madridu s působností pro Španělsko a Portugalsko. Turistický úřad v Praze bude od roku 2017 fungovat pod vedením Kláry Hálkové.1479110883_11

Národní turistický úřad Dominikánské republiky se sídlem v Praze byl otevřen v červnu roku 2009 za účelem propagace Dominikánské republiky jako turistické destinace v České republice, Polsku, Maďarsku a dalších zemích regionu.

„Během uplynulých sedmi let se nám Dominikánskou republiku podařilo dostat do povědomí turistů tak, že už není vnímána pouze jako luxusní drahá destinace pro lukrativní klientelu,“ hodnotí Leila Boasier Budecker a dodává: „Vedle proslulých pláží prezentujeme i přírodu, hory, koloniální památky a široké možnosti volnočasových aktivit. Turisté už k nám nejezdí pouze za odpočinkem, ale i za poznáním, a to jak formou organizovaných poznávacích zájezdů, tak individuálně.“

Leila Boasier Budecker získala pro Dominikánskou republiku během svého působení v Praze několik prestižních ocenění. Zmínit můžeme např. soutěž TTG Travel Awards, kde destinace opakovaně zvítězila v kategorii „Nejlepší zahraniční turistická centrála“. V roce 2012 byla Dominikánská republika partnerskou zemí veletrhu cestovního ruchu Holiday World, v rámci kterého se stala nejlepší destinací mj. v kategorii „Největší expozice“ a „Nejlepší partnerská země“ v dosavadní historii konání veletrhu.

Zastoupení v Praze bude fungovat nadále běžným způsobem. „Statistiky návštěvnosti z Česka a Polska v uplynulých letech rostly. V regionu střední a východní Evropy tedy samozřejmě budeme pokračovat v započaté práci,“ uvádí Leila Boasier Budecker.

Vedení pražské pobočky bude mít nově od roku 2017 na starost PhDr. Klára Hálková, dosavadní asistentka Leily Budecker a manažerka pro eventy a veletrhy, jež působí v Národním turistickém úřadu od roku 2010.

O Dominikánské republice:

Dominikánská republika patří mezi nejoblíbenější turistické destinace Karibiku. Zabírá přibližně dvě třetiny ostrova Hispaniola, který se nachází jihovýchodně od Floridy. Tato destinace je po Kubě druhou největší zemí v Karibském moři, kde se hovoří španělsky, a má velmi různorodou krajinu. Najdeme zde nekonečně dlouhé panenské pláže, tropické pralesy i horské oblasti. Cestovní ruch patří mezi nejrychleji rostoucí průmyslová odvětví v zemi. Dominikánská republika má pět hlavních turistických oblastí, kterými jsou Puerto Plata – Cabarete – Sosua, La Romana – Bayahibe, Samana – Las Terrenas, Boca Chica – Juan Dolio a Punta Cana.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient