Lyžařská kolekce Colmar: Přichází nová éra

Nová lyžařská kolekce Colmar přináší novou kolekci modelů inspirovanou japonskou filosofií Kai Zen, tedy průběžného vylepšování pomocí malých změn. Letošní modely jsou opět založeny a designovány dle esence značky, jejíž DNA je postaveno již 93 let na čtyřech pilířích: na sportu, designu, inovaci a historii rodinného podniku.1475142730_41

Aktuální lyžařská kolekce pro příští zimu rozděluje oblečení podle typu použití na alpské lyžování, na free-riding a na outdoor. Barevná paleta je orientována na základní odstíny. Ve spojení s odstíny jasnějšími tvoří modely, které se mezi sebou snadno kombinují. Dominující barvy jsou bílá, černá, šedá, žlutá, červená a modrá pro lyžaře, výraznější barvy jako je oranžová a zelená jsou určeny pro free-riding a outdoor.

Oslava legendárních svahů i hlubokého prašanu

Obdiv k proslulým svahům i úcta k sportovním šampionům minulosti a současnosti, dovedla Colmar k rozhodnutí dát každé bundě přesné označení, které definuje její použití, technické a konstrukční prvky. Například řada 3-Tre symbolizuje silné pouto mezi značkou Colmar a lyžařským střediskem Madonna di Campiglio. Řada je inspirována historií soutěže 3TRE- Audi Fis Ski World Cup. Velmi zajímavé jsou pánské i dámské bundy, jejichž základ tvoří tři barvy se dvěma barevnými pruhy, které začínají na rukávu, klikatí se přes bundu v oblasti hrudníku a nečekaně končí podobně jako legendární svah Trentino v Dolomitech.

Pro freeridery, kteří milují pobyt v hlubokém prašanu a očekávají od svého oblečení maximální výkon a komfort, je tu řada Hokkaido, která je inspirována v nejsevernějším ostrovem japonského souostroví.

Ve jménu inovace1475142681_21

„Inovace“ je dalším klíčovým prvkem kolekce Colmar. Je zakomponována nejen v materiálu a technickém složení bundy, především však v nových a exkluzivních technologiích, které vznikaly díky partnerství s velkými společnostmi tohoto odvětví. Zajímavostí je například důmyslně vyvinutá kapuce, která se dá otevřít tak, aby zde byl prostor i na helmu. Uvnitř bundy jsou všity průhledné, tedy přehledné kapsy, pletené vložky, vodoodpudivé zipy. Jako zajímavost můžeme představit bundu Buckler, která je výsledkem spolupráce se společností Acerbis, lídrem v oblasti výroby plastových materiálů a ochran. Bunda upoutá ochranným bezešvým pláštěm, který se díky své pružnosti a možností vnitřního zapínání dokonale přizpůsobí tělu. Nejvíce citlivé partie těla jsou chráněny silnějšími polyuretanovými vložkami.

Některé modely Colmar jsou úspěšné díky použití revolučního vodoodpudivého Teflon Ecolite, který zaujme příznivce ekologických zpracování sportovního oblečení. Jedná se o inovativní povrchovou úpravu, odvozenou z obnovitelných zdrojů bez fluorovaných uhlovodíků. Díky této funkci voda klouže z tkaniny a bunda zůstává zcela suchá. Zajišťuje vysokou odolnost a zároveň se technologií výroby připojuje k moderním výrobkům, které jsou přátelské k životnímu prostředí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient