Malé, přesto silné neodymové magnety

Které permanentní magnety, fungující bez elektřiny, jsou dnes nejsilnější? Ty neodymové, vyrobené ze směsi neodymu, železa a boru (NdFeB). Mají obrovskou magnetickou sílu, malé rozměry, jsou lehké a levné. Ale kvůli obsahu kovů mohou venku korodovat, proto je výrobci opatřují ochrannou vrstvou niklu, zinku, teflonu nebo jiných materiálů. Na co se vám mohou neodymové magnety hodit? Inspirujte se v článku.

Neodymové magnety, zkráceně „neodymy”, jsou hojně využívané v automobilovém průmyslu, strojírenství, výrobě. V každém autě jich mohou být i stovky. Tvoří součást různých snímačů, elektromotorů, reproduktorů a dalších zařízení.

Ale silné magnety se hodí pro využití i doma či v kanceláři. Kde se vám mohou hodit? Vyzkoušejte 5 tipů, jak magnety využít.

1) Přicvakněte vzkazy, recepty, návody, nákupní seznamy na ledničku

Tyčové magnety nebo třeba magnetické figurky vám poslouží k přicvaknutí receptů, postupů, nákupních seznamů i rodinných vzkazů na dvířka ledničky, bok mikrovlnky, na kovové zárubně dveří, na ocelové držáky kuchyňského náčiní, pro vlastnoručně vyrobené magnetky na ledničku.

2) Vyrobte si magnetický držák nářadí i mýdla

Neodymové magnety zabudované v odolném ocelovém pouzdře se hodí pro výrobu magnetického držáku náčiní v kuchyni, nářadí v dílně. Anebo jako magnetický držák mýdla.

Na blogu Magnetik.cz najdete postup, jak si vyrobit magnetický držák nožů, anebo si můžete pořídit už hotový magnetický držák na nože z masivního dřeva.

3) Magnetické kuličky – součást magnetické stavebnice NeoCube

Magnetické koule a kuličky jsou součástí magnetické stavebnice NeoCube, sestávající z 216 malých kuliček. Dají se z ní skládat 2D a 3D tvary, ornamenty, geometrické objekty, ale i zvířátka, autíčka, cokoliv vás napadne. Fantazii se meze nekladou. Uvolněte si mysl a procvičte prsty s magnetickým hlavolamem.

Tip: Kam pro silné magnety? Na e-shop Unimagnet.cz

4) Magnetické háčky a karabiny

Potřebujete zavěsit dekorace nebo utěrky a ručníky a nechce se vám vrtat do stěny, ani nic lepit? Pokud máte k dispozici plochu z oceli, během sekundy k ní můžete přicvaknout magnetický háček. Udrží i desítky kilogramů. Magnetické háky rovněž využijete k pověšení šňůr, kuchyňského náčiní, menšího nářadí v dílně, k zavěšení svítidel.

Kam magnety přicvaknout? Dobře drží na ocelových trubkách ústředního vytápění v koupelně, na drátěném závěsném programu v kuchyni, na kovové zárubni dveří, ale i na ledničce, boku mikrovlnné trouby, na ocelovém profilu, nosnících, traverzách. K dispozici jsou také magnetické karabiny.

5) Extra síla – magnety na magnet fishing

Chcete zažít dobrodružství u vody? Pořiďte si magnet pro lovce pokladů. Zábava zvaná magnet fishing je ale spíš po odolnější jedince. Lovci pokladů na hledání kovových předmětů k vodním hlubinám vyrážejí, i když je nevlídno, zima, brzy ráno. To je totiž u rybníků, jezer a řek hezky klid.

Co se dá z vody magnetem na pevném laně vytáhnout? Nejčastěji děravé trubky od kamen, rezavé dráty, šrouby, ale i utopený velociped, moped, koloběžka, vypáčený trezor či střelivo.

Více o magnet fishingu zjistíte na blogu Magnetik.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient