Mastichová kosmetika – novinka na českém trhu

Unikátní mastichovou kosmetiku uvedla tento měsíc na trh společnost Notia. Nabídka tradičních mastichových produktů jako žaludečních kapslí, bio žvýkaček a surové pryskyřice se tak i v Čechách rozšiřuje o zubní pastu, mýdla, šampony a dokonce i o mastichovou toaletní vodu.

Zdejšími zákazníky byla očekávána zejména zubní pasta, která pro ochranu zubů, dásní a ústní dutiny využívá silné antibakteriální účinky mastichy v kombinaci s dalšími přírodními složkami. Naproti tomu zcela nečekaná je nabídka Masticha Eau de toilette, pravděpodobně jediného mastichové parfému celosvětově. Tato tak trochu kuriozita nadchne svěží a dlouhotrvající vůní, která kombinuje sladký nádech mastichy smíchaný s jemnými tóny růže, cedru a ylang-ylang.

Masticha je pryskyřice řečíku lentišku získávaná v jižní části řeckého ostrova Chios. Od starověku jsou její blahodárné účinky oceňovány při léčbě žaludečních problému, v péči o zuby a dásně a při ošetření pleti.

Chios Masticha je od roku 1997 chráněné označení původu (PDO).

Notia, spol. s r. o. je distributorem mastichových produktů v Čechách a na Slovensku a výrobcem mastichových kapslí Masticlife.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient