Máte doma malého Jágra? Pořiďte mu kvalitní výstroj 

brusle, hokejka, Bauer

Toužíte vidět vaše dítě hrát v nejslavnějších arénách světa? Přáli byste si, aby si jednou zahrálo NHL? Ať už věříte, že máte doma malého Jágra či Pastrňáka, nebo prostě jen chcete, aby vaše dítě sportovalo, budete do něj muset v jeho začátcích investovat. A tou nejzákladnější investicí je kvalitní hokejová výstroj, která malému hokejistovi pomůže rozvíjet schopnosti, ochrání ho před zraněním a může zlepšit i jeho startovní pozici vůči konkurentům, protože dobrá výstroj bývá odolnější a díky kvalitním materiálům také například lehčí.

Brusle jsou nejdražší část výstroje

Kompletní nabídku pro hokejisty nabízí firma Bauer, jejíž výstroj používají hráči v nejlepších světových soutěžích. Základní náčiním začínajícího hokejisty jsou pochopitelně brusle, což je zároveň nejdražší součást výstroje. Šetřit se na nich nevyplatí, levné bývají měkké a rozvoj dítěte by mohlo přibrzdit nepříjemné zranění nártu či kotníku. Brusle firmy Bauer zohledňují vývoj dětské nohy, váhu i zatížení při sportu. Ceny se pohybují v rozpětí 1000 – 5000 korun. Dospělí extraligoví hokejisté za sezonu spotřebují klidně 30 hokejek, tolik jich vaše dítě jistě potřebovat nebude, ale je dost možné, že s jednou nevystačí. I když už jsou hokejky skvěle pružné, k jejich zlomení může dojít. Bauer má v nabídce hokejky v cenovém rozpětí 1200 – 2500 korun.

Nešetřete na kalhotách

Hokej je hra pro tvrďáky, hráči se přirážejí na mantinel, vrhají se do střel a nezřídka schytají ránu pukem. A proto je potřeba mít kvalitní oblečení a chrániče. Žádný hokejista se neobjede bez suspenzoru, za který zaplatíte 300 – 500 korun. Ribano, tedy nejspodnější vrstva oblečení, na niž se navlékají další části výstroje, vyjde zhruba na 750 – 1000 korun.Důležitou součástí výstroje jsou kalhoty, které pokrývají velkou část těla a tlumí spoustu ran od hokejek i puků. I proto je dobré zvolit kvalitu, cenové rozpětí je 1000 – 2500 korun. Kolem pěti set korun vás budou stát štulpny. Každý hokejista musí mít také vestu s chrániči ramen, což je další tlumič proti letícímu puku a také ochrana před těžkými nárazy a dopady. Pro začínající hráče je Bauer nabízí v cenovém rozpětí 1000 – 2000 korun. Chrániče loktů lze pořídit od pěti stovek, chrániče holení stojí kolem tisícovky. Děti budou potřebovat ještě nákrčník, jehož cena je od 300 do 800 korun.

Základem bezpečné hry je helma

Základem bezpečného vybavení jsou bezesporu hokejové helmy. Bauer má v nabídce helmy z pevných, odolných a také lehkých materiálů, výstelka z pěny výrazně zjemňuje údery ze všech úhlů. Combo, což je helma s povinnou mřížkou pro děti, se pohybuje nejčastěji v rozpětí 1500 – 3000 korun. Rukavice budou stát 1300 – 2300 korun. Malý hokejista bude potřebovat ještě velkou tašku, do níž veškerou výbavu naskládá, a pár potřebných doplňků jako láhev na pití či chránič bruslí. Pokud si nebudete jistí s výběrem výstroje, jistě poradí hráčův trenér, nebo požádejte o radu přímo ve specializovaném obchodě. A pak už stačí jen rozvíjet talent, tvrdě trénovat a jít si za svým snem o slavné NHL. A nebo bude úplně stačit, když vaše dítě bude sportovat jen pro radost. Ideální je začít už okolo čtyř až pěti let.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient