Největší a nejexkluzivnější norské oděvní značky pod jednou střechou – NORSKÁ MÓDA otevírá vlajkovou prodejnu

Svou vlajkovou kamennou prodejnu s největším výběrem a kompletními kolekcemi na jednom místě oficiálně otevřela v ulici Kurta Konráda v Praze Libni Společnost North Trappers, která pod logem Norská móda dováží do České a Slovenské republiky nejvýznamnější norské lifestylové, sportovní a outdoorové převážně oděvní značky. Slavnostní otevření nové prodejny Norská móda proběhlo za účasti významných hostů, mezi nimiž nechyběli firmou podporované osobnosti z řad významných sportovců a dobrodruhů jako Marek Holeček, Vašek Sůra nebo Jana Henychová.

Vzácnými hosty pak byli Její Excelence Siri Ellen Sletner, velvyslankyně Norského Království, a oscarový český režisér, herec a spisovatel Jiří Menzel.

Nově otevřená prodejna je výkladní skříní Norské módy a pilotním projektem přeměny obchodů provozovaných do této doby pod značkou Scandinavia na značku Norská móda. „Ze začátku bylo třeba profilovat nezávisle velkoobchod Norská móda a maloobchod Scandinavia zahrnující i e-shop. V dnešní době jsme mezi obchodníky natolik etablovaní, že sjednocení pod hlavičku Norská móda bylo logickým krokem,“ vysvětlil Jiří Fidrant, zakladatel a majitel společnosti North Trappers.

Firma North Trappers vznikla v roce 2002, tehdy jako dovozce sobích kožešin. První norskou oděvní značkou, kterou Norská móda na českém a slovenském trhu zastupuje, byla Dale of Norway, výrobce originálních a exkluzivních vlněných svetrů. Firma Dale byla založena roku 1879. Dale of Norway spolupracuje s Mezinárodním olympijským výborem a navrhuje a vyrábí oficiální svetry pro zimní olympijské hry.

Jako druhý přibyl pod křídla Norské módy výrobce vlněného termoprádla Devold. Společnost Devold of Norway vznikla už v roce 1853 a oblékala nejznámější polárníky té doby Fridtjofa Nansena, Roalda Amundsena a Lincolna Ellswortha. Dodnes Devold jako jediný producent vlněného oblečení kontroluje proces výroby od ovčích farem po samotné pletení a šití.

Třetí nejvýznamnější norskou značkou, kterou Norská móda zastupuje, je Bergans. Bergans of Norway byla založena v roce 1908. Její zakladatel Ole Bergan je vynálezce dodnes používané anatomické konstrukce batohů, u nás dobře známých jako tzv. krosna. Bergans je dodnes nejvýznamnějším producentem batohů a zároveň výrobcem lyžařského a outdoorového oblečení a vybavení. Zajímavostí je, že v roce 1953 jako první zdolal Edmund Hillary Mount Everest právě s batohem Bergans na zádech.

V portfoliu Norské módy je dnes více než 15 značek, které jako importér na českém a slovenském trhu exkluzivně zastupuje. Norská móda je přitom významným dodavatelem outdoorového oblečení pro prodejní sítě HUDYsport, Rockpoint nebo Intersport. Norská móda vybavuje nespočet českých expedic a obléká Horskou službu České republiky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient