Největší světový veletrh konopí Cannafest začíná již v pátek

Přípravy na v pořadí již 7. ročník veletrhu konopí a léčivých bylin Cannafest vrcholí. Třídenní veletržní dění odstartuje na Výstavišti v Praze Holešovicích už v pátek 11. listopadu 2016.

Letos se na veletrhu představí 250 firem z 25 zemí světa. Zastoupeny zde budou především přední výrobci pěstební techniky či hnojiv, nejlepší šlechtitelé konopných semen, výrobci textilií i kosmetiky, představí se všechna nejznámější média zabývající se konopnou osvětou, dále nejrůznější instituce sdružující firmy využívající konopí jako přírodní zdroj nebo např. bojující za legalizaci či využití konopí v medicíně. Samozřejmostí je účast předních growshopů nejen z České republiky, pestrou nabídku rozšíří rovněž firmy nabízející vaporizéry či jiné kuřácké potřeby.

„Cannafest s číslem 7 bude zatím největší ve své historii. Z důvodu velkého zájmu ze strany vystavovatelů jsme se rozhodli rozšířit veletrh o jednu výstavní halu. Veletržní dění tak bude probíhat po tři dny ve čtyřech halách s celkovou krytou výstavní plochou 12.500 m2,“ říká ředitel veletrhu Lukáš Běhal. Zároveň dodává, že návštěvníkům doporučuje využít k nákupům spíše volnější neděli, kdy si mohou v poklidu nakoupit za výhodnější veletržní ceny.

Odborná konference s mezinárodním renomé

Věhlasná je na veletrhu odborná konference s mezinárodním renomé. Novinky v oblasti výzkumu představí na Cannafestu již tradičně doc. Lumír Hanuš společně s dalšími odborníky věnujícími se problematice využívání konopí v medicíně. Z Izraele do Prahy dorazí například Dr. Yehuda Baruch. Účast na veletrhu potvrdili také mikrobiolog Dr. Robert Melamede ze Spojených států, který na veletrhu vystoupí s přednáškou na téma praktické léčby konopným výtažkem. Stejné problematice se budou věnovat rovněž Slovinci Dean Herenda a aktivista Božidar Radišič, kteří budou prezentovat výsledky lékařské studie o působení konopného výtažku na rakovinu mozku (10 úspěšných plně zdokumentovaných kazuistik léčby glioblastomu). Američanka Corrie Yelland bude mluvit o svých čtyřech letech v remisi z rakoviny a o mnoha tisících dalších lidí, jimž pomohla a poradila v průběhu let. Z témat, kterým se bude konference dále věnovat, lze jmenovat například semináře o využití CBD, o pěstování, právu a legislativě u nás i ve světě.

Vzpomínka na Howarda Markse

„Letos v dubnu nás opustil Howard Marks, který celý život usiloval o popularizaci, využití i legalizaci konopí. Howard Marks neboli Mr. Nice patřil k pravidelným účastníkům Cannafestu – byl to jeden z jeho nejoblíbenějších festivalů, takže se sem rád vracel. Návštěvníci měli možnost několikrát navštívit jeho přednášky a osobně si s ním popovídat. Rádi bychom mu vzdali na veletrhu hold, a to formou ukázek jeho nahrávek. Rovněž připravujeme pietní místo s knihou pro vzkazy,“ dodává Lukáš Běhal.

Zábava i relaxace, to je Cannafest

Atmosféru veletrhu dokreslí doprovodný program. Již tradičně se návštěvníci mohou těšit na oblíbenou Vapo Lounge, jejíž hlavním partnerem je společnost o.PEN Vape, kde budou mít možnost vyzkoušet si vaporizéry z dílen předních výrobců.

Stejně jako loni nebude chybět ani úspěšný fotostan nebo dětský koutek, kde mohou rodiče s klidným srdcem svěřit své děti profesionálním chůvám nebo využít kojicí či přebalovací koutek.

Muziku a relax nabídne zase Rolls and Smoking Chill Out Zone před Výstavištěm nebo odborná čítárna přímo v centru dění. Doprovodná stage zpříjemní svým zábavným programem atmosféru odpočinkové zóny a kdyby návštěvníci ušetřili energii na večer, můžou v pátek i sobotu navštívit celkem 5 afterparty ve třech předních pražských klubech.

Tradičně veletrh doplní výstava s názvem Konopí – rostlina minulosti i budoucnosti, která formou panelové expozice podává informace o rostlině konopí a jejím historickém i současném využití. Chybět nebude ani kino nabízející filmy s tematikou konopí.

Více informací najdete na stránkách www.cannafest.com.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient