Nepodceňujte bezpečné uskladnění pracovních pomůcek a nářadí

kanystr

Efektivita práce, bezpečnost na pracovišti i plynulý chod pracovních činností souvisí nejen s pečlivým plánováním, proškolením zaměstnanců a jejich odbornou specifikací, ale i s pracovními pomůckami a celkovým rozmístěním používaného náčiní v provozovně, dílně nebo skladu. Zakopávání o nepotřebné krabice, zaneřáděná skladiště, nedostatek místa na šatně, nevyhovující kuchyňka a chybějící odpočinková místnost jsou negativa, která zpomalují práci a pracovníkům znepříjemňují celodenní pohyb na pracovišti.

Nebojte se říci si o změny

Konický sud na sypké látky

Nebojte se oslovit šéfy s přáním vytvoření alespoň malého relaxačního koutu, kde si v klidu vypijete kávu či sníte svačinu. Zaslužte se o vhodnější uspořádání dílenského nářadí za pomoci regálů, skladových polic, kam se vejdou nutné a užitečné pracovní předměty jako kanystr 20lplastové dózykbelík s víkem, přepravky, kovové bedny na nářadí, ale i třeba plastové kufry. Vždyť váš nadřízený má tolik jiných povinností a starostí, že o takových zdánlivých maličkostech možná ani nemá zdání.

Pořádek na pracovišti je základem pohodové práce

I ten největší nepřítel uklízení bude rád, když si bude moci vlastní oblečení, boty a svačinu v šatně uklidit do čisté skříňky, převléci se na pořádných lavicích a odložit si svačinu do boxu nebo na speciální police. Nepodceňujte tedy ani odpočinkové a úložné prostory. Bezpečnost práce je stejně důležitým prvkem jako pořádek na pracovišti. Proto je třeba zajistit místa na pracovišti, aby se hořlavé, těkavé nebo chemické látky skladovaly v zabezpečených, certifikovaných nádobách umístěných na konkrétním místě, kde nemůže dojít ke vznícení či vylití. Speciální kovové kontejnery, sudy, kanystry a kbelíky pomáhají při bezpečném skladování nebezpečných látek. Ostré předměty, elektroinstalační materiály i drahé přístroje si zaslouží své místo ve speciálních boxech, aby kvůli jejich „halabala“ uložení nedošlo ke zranění zaměstnanců, nebo dokonce ztrátám na životech. Pořízením zabezpečených skladovacích prostředků nejenže zvýšíte efektivitu práce, ale zároveň si pojistíte svoje bezpečí.

Plastový kanystr na pohonné hmoty 20L

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient