Nesmrtelné umění

Ivana Brázdová Sensuality

Každý člověk chce, aby po něm něco zůstalo. Dost často jsou to jeho potomci a vzpomínky. Ty časem zaniknou. Je tu však odvětví, které je opravdu nesmrtelné. Říká se mu umění. Ať už básně, povídky či obrazy, všechno vydrží takříkajíc navěky. Tedy, dříve tomu tak u obrazů nebylo, dnes již je o mnoho větší šance je zachovat. A právě zajímavé a originální obrazyjsou kusem umění, který si přejete mít doma vystavený v ložnici.

Můžu si to dovolit?

Odpověď zní ano. Investice do maleb je totiž jednou z nejjistějších, jakou lze udělat. Ochrání vložené peníze před inflací, a pokud budete mít štěstí, bude malíř zrovna v kurzu a vy na prodeji ještě vyděláte. Většina kupujících nenahlíží na plátna jako na prodejní materiál, ale součást výzdoby vlastního bytu. A přesně tak to má být. Malované obrazy mají přinášet radost svým majitelům. Navíc někdo hledá spíše perfektní umělecké zpracování oblíbené krajinky, jiný si raději prohlíží abstraktní díla plná pocitů malíře.

Jaký obraz vybrat?

Na tuto otázku neexistuje jednotná odpověď. Každý oceňuje něco jiného. My se zaměříme na moderní díla, jejichž prodejem se zabývá společnost Artpit. Všichni milovníci návštěv v galerii jistě litovali, že vystavená díla si nemohou odnést s sebou. Pokud však budou mít štěstí, třeba v obchodě narazí na podobný obraz. Samozřejmě, pokud máte rádi Picassa, jeho malůvky tady neseženete. Cena většiny z nich se šplhá na miliony korun, což je pro běžného člověka nedosažitelná částka. Na rozdíl od abstraktních obrazů nabízených v Artpitu. Tam najdete zboží od tisícikoruny, ale také kolem sedmdesáti tisíc pro vážné zájemce. Každý si zkrátka může vybrat podle sebe.

Tip

Jste při výběru nerozhodní? Potom se zkuste podívat třeba na hezký obraz Nedorozumění od švýcarské malířky Doris Windlin, který zachycuje hádku v hospodě. Je namalován technikou olej na lepence a vyjde vás na 7500 korun, což není závratná suma za hezkou investici do obrazu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient