Je čas pořídit si novou podlahu…

plovoucí a vinylové podlahy

Je čas pořídit si novou podlahu. Také jste dospěli k tomuto rozhodnutí? A už víte, jaká by měla být? Nemáme nyní na mysli design, nebo barvu, ale druh. V posledních letech jsou oblíbené především plovoucí a vinylové podlahy. Pojďme si přiblížit jejich výhody.

Plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy jsou už dlouhou dobu velmi oblíbené, což je dáno jejich mnohými pozitivními vlastnostmi. Nejsou příliš drahé (především v porovnání s dřevěnými podlahami), dodají interiéru pěkný vzhled, potěší vás i dobrá odolnost a jsou hygienické. Snadněji je totiž budete udržovat čisté. V kobercích se drží prach a roztoči, a to přesto, že je budete pravidelně vysávat. V tom je „plovoučka“ výhodnější.

A když jsme u té údržby, určitě vás potěší, že není namáhavá. Stačí zamést a setřít. Pokud vám však vyhovuje vysavač, klidně vysávejte.

Dalším pozitivem je, že se díky široké nabídce rozmanitých barev a odstínů hodí do každého interiéru. Líbí se vám dřevo, ale nechcete za ně utrácet tolik peněz? Najděte si dekor, který ho imituje.

Jednou z mála nevýhod této podlahové krytiny je menší odolnost vůči vodě. Proto se nedoporučuje do koupelen nebo jinam, kde je vysoká vlhkost.

Zaujaly vás klady této podlahové krytiny? Podívejte se na plovoucí podlahy České Budějovice.

Vinylové podlahy

Rovněž vinylové podlahy poskytují široké možnosti výběru. Takže i když už máte představu o vzhledu interiéru (nábytek, stěny atd.), jistě najdete vhodnou „vinylku“ hodící se do vašeho prostoru. Mnohé vlastnosti jsou podobné jako u plovoucí podlahy (snadná údržba, příznivá cena, hygieničnost), ale velkým plusem je, že se hodí i do míst se zvýšenou vlhkostí. Je totiž odolná vůči vodě. Bez obav si ji dejte do koupelny či kuchyně. A kde si vybrat konkrétní výrobek? Prohlédněte si vinylové podlahy České Budějovice.

Zajímají i vás podlahy České Budějovice? Vyberte si tu, která se do vašeho interiéru bude hodit nejlépe.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient