Nová zelená úsporám – řešte modernizaci vytápění moderně

dotace, úspora energií, rekonstrukce, modernizace vytápění, fotovoltaická elektrárna, Nová zelená úsporám, zelená střecha, výměna oken

Léto má oproti nevlídné zimě jednu výraznou výhodu – neřešíte vytápění své domácnosti. Škoda, že letní horko nelze uschovat na horší časy, protože jinak byste nemuseli objednávat každým rokem fůry uhlí pro svůj kotel. Už to není jako dříve, kdy jste uhlí složili během jednoho odpoledne, a síly vám pomalu ubývá. Možná je načase začít přemýšlet na modernizací kotle.

Proč si pořídit plynový kondenzační kotel?

Máte-li v sobě ekologického ducha a chcete žít v prostředí, které není znečištěné zplodinami z uhelných kotlů, pak nejlepší variantou modernizace vašeho vytápění se jeví pořízení plynového kondenzačního kotle. Ten má oproti kotli na tuhá paliva vyšší účinnost, a to dokonce přes 100 %.

Je to dané hlavně principem fungování takového kotle. Ten nejprve totiž teplo vyrobí a zužitkovává spalováním paliva – v tomto případě tedy plynu – a následně ještě i kondenzací vody ze spalin. Ve skutečnosti to znamená, že plynový kondenzační kotel vyprodukuje tepla více, než jaká je výhřevnost paliva do něho dodávaného.

Dotace vám pomohou s výměnou vašeho starého kotle

Zdá se vám cena pořízení nového plynového kondenzačního kotle poněkud vysoká? Pak byste ale měli vědět, že návratnost této investice je za 3 až 7 let, a to už něco znamená. Navíc můžete využít výhody dotačního programu Ministerstva životního prostředí České republiky – Nová zelená úsporám.

Ministerstvo poněkud upravilo podmínky pro přidělení dotací, takže v současné době na ně dosáhne větší počet zájemců, neboť je možné žádat dotace i na pořízení nových oken, fotovoltaické elektrárny nebo na zelenou střechu ve vašem rodinném domě. Maximální podpora pro rodinné domy dosáhne 5 milionů Kč a 50 % uznaných nákladů. Se žádostí o poskytnutí dotace si pospěšte, protože peníze z programu Nová zelená úsporám budou poskytovány do roku 2021.

Zajímá vás, jak ušetřit za energie? Potřebujete poradit se zateplením domu, dotacemi nebo třeba s volbou vhodného vytápění? Na webu E.ON Rádce najdete mnoho praktických tipů a triků pro úspory elektřiny a plynu v domácnosti a můžete si zde snadno  domluvit osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s energetickým poradcem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient