Proč dát při pořízení nových oken a dveří přednost hliníku?

hliníková okna, hliníkové dveře, střešní světlíky

Rekonstrukce bytu přináší nejednu nákladnou výměnu jednotlivých zařízení, systémů a vybavení. Důležitou součástí by měla být výměna oken, případně i vstupních dveří. V současné době se vyrábějí z celé řady materiálů. Největší oblibu mají plasty, stále větší popularitě se ale těší hliník.

Konec starostem na mnoho desítek let

Pokud si domů pořídíte kvalitní hliníková okna, máte skutečně na dlouhou dobu vystaráno. Jejich první velkou předností je totiž vysoká odolnost vůči poškození, tím pádem logicky i dlouhá životnost, jež se pohybuje v řádech desítek let. Je tak vysoce pravděpodobné, že minimálně po jednu generaci nebudete muset problém s novými okny, respektive rámy řešit.

Hliníková okna a dveře se líbí

Okna z hliníku mají i poměrně atraktivní vzhled. Díky tomu, že jde o odolný materiál, nemusejí být rámy příliš silné, což působí velmi příjemně z hlediska estetiky a designu. Ocenit lze i nízkou hmotnost, takže se s okny dá velmi lehce manipulovat.

Stejné přednosti platí nejen pro okna, ale rovněž i pro hliníkové dveře. U nich obzvláště oceníte moderní vzhled. Je pravdou, že oproti dveřím z plastu či dřeva jsou mírně dražší, díky dlouhé životnosti a odolnosti však cena nemusí být nijak zatěžujícím faktorem. Vždy je lepší investovat o nějakou tu korunu navíc do kvality, kdy pak celá léta nemusíte řešit nákup nového produktu.

Prosvětlete svůj domov

Pakliže se pustíte do komplexnější rekonstrukce vašeho domova, jistě nezapomeňte nejen na samotné hliníkové systémy v podobě oken a dveří, ale myslete třeba i na to, aby domácnost měla dostatečný přísun denního světla. Zajímavým řešením se mohou stát střešní světlíky, díky nimž do interiéru pronikne mnohem více světla nežli doposud.

Hliníkové systémy a střešní světlíky dodává v tuzemsku na trhu firma Pruniwerk, a.s., jež sídlí v Ostravě. Na jejích webových stránkách se dají najít další praktické informace, proč se vyplatí investovat do hliníkových oken a dveří, případně zmíněných střešních světlíků.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient