O nové byty v Praze je obrovský zájem. Prodej nabírá na obrátkách!

Máte zájem o nové bydlení v Praze? Pokud se vám líbí byty v nových developerských projektech, raději si pospěšte, protože prodej zažívá nevídaný boom. Někteří developeři prodali za první polovinu letošního roku více než 500 bytů. Český statistický úřad uvedl, že průběžně ubývá zahajovaných bytů a prohlubuje se disproporce mezi prodanými a nově povolenými byty.

Budoucí nedostatek nových bytů zapříčiní pomalý proces schvalování projektů stavebními úřady. Rezidenční development se v některých městských částech potýká s „proti rozvojovým“ postojem. Povolení nové výstavby je problematické a leckdy i zcela nemožné. Obecně trvá realizace projektu průměrně osm let.

Z informací od ČSÚ dále vyplynulo, že počet letos zahájených bytů je oproti minulému roku o dvě třetiny nižší. Byty v Praze jsou přitom velmi poptávané – loňský růst činil cca 15 % a letos se očekává další nárůst o více než 10 %.www.24zpravy.cz_sekyragroup_cz_01

Bude-li prodej bytů v Praze pokračovat dosavadním tempem, developeři brzy nebudou mít žádné byty k prodeji. Tato situace může vyústit k převisu poptávky nad nabídkou a výraznému růstu cen bytů. Nové projekty budou vznikat jen v omezeném množství a dostupnost nového bydlení bude mnohem nižší než nyní.

Jedinou možností je pořízení nového v době, kdy je nových bytů dostatek. Znamenitou volbou jsou byty Praha 4, které vybudoval renomovaný developer Sekyra Group. V lokalitě Prahy 4 vyrostly hned dva developerské projekty, které stoprocentně odpovídají vysokým nárokům na moderní bydlení. Tandem Modřany a BelariePark II se nachází v lokalitě s kompletní občanskou vybaveností a dobrou dostupností do ostatních částí Prahy. Konkrétní informace a seznam volných bytů připravených k prodeji najdete na www.sekyragroup.cz.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient