Úsporné zimní pneumatiky, které vás nezradí

Představíme vám tři nejlepší a zároveň ekonomicky výhodné typy zimních pneumatik. Připravte se na sněhovou pokrývku ještě předtím, než se skutečně objeví. Bezpečnost na silnicích je ovlivněna hlavně technickou kvalitou vozu a zimní pneumatiky jsou klíčové. Nízká cena a vysoká kvalita se nemusí vzájemně vylučovat, ale mohou jít ruku v ruce. Pojďte se podívat na doporučené typy pneumatik.

Zimní pneumatiky Kleber KRISALP HP2kleber-krisalp-hp2-2[1]

Právě zimní pneumatiky Kleber KRISALP HP2 jsou ideálním řešením pro majitele vozů střední třídy. Jedná se o práci firmy Michelin s propracovaným vzorkem a odpovídajícími jízdními vlastnostmi. Mají rozměr 195/65 R15 91 T a vynikají svojí dlouhou životností. Vysokou kvalitou přesvědčil tento typ i ve speciálním testu zimních pneumatik v roce 2014, kdy obsadil desáté místo v konkurenci značek, které se pohybují ve zcela jiných cenových relacích. Při testování opotřebení byla udělena známka 1.5, což je srovnatelná hodnota s celkovým vítězem tohoto testu. Velmi dobré bylo i hodnocení na zledovatělém i suchém povrchu vozovky. A to vše se zachováním nízké spotřeby paliva. Z toho všeho vyplývá, že tento typ pneu je vhodný pro všechny, kteří chtějí spolehlivé jízdní vlastnosti a zároveň hledají něco, co vydrží více sezón v maximální kvalitě se všemi vlastnostmi.

Typ Sava ESKIMO S3+

Další velikán mezi výrobci pneumatik, jakým je GoodYear Dunlop Tires, kam patří právě výrobce Sava, přichází s dalším modelem cenově dostupným modelem vhodným do zimních podmínek. Zimní pneu Sava ESKIMO S3+ má stabilní jízdní vlastnosti a rozměry (175/65 R14 T), které ocení majitelé menších vozů. Spolehlivé jízdní vlastnosti vynikají jak na suchém povrchu, tak v mokru, a dokonce i na ledu. Výjimečných výsledků je dosaženo při jízdě na sněhu. V kombinaci s nízkou cenou, dlouhou životností a zachováním nízké spotřeby pohonných hmot se jedná o ekonomické řešení se všemi bezpečnostními vlastnostmi. Při úvaze nad nákupem nové sady zimních pneumatik se vyplatí sáhnout i po typech, které nemusí být masově známé.

kormoran-snowpro-1[1]Kormoran SNOWPRO

Třetím představovaným typem je Kormoran SNOWPRO. Zpočátku byla předností této značky hlavně nízká cena, ale postupem času se výrazněji zvýšila i její kvalita. Tento novější typ se řadí mezi nejlepší ve své cenové kategorii. Nabízí bezpečnost s velmi dobrými jízdními vlastnostmi a svoji kvalitu si zachovává i po větším množství ujetých kilometrů. Hlavní výhodou je velmi dobrý odvod přebytečné vody, díky chytrému tvarování lamel, a výborný pohyb v nepříjemné sněhové břečce. Jsou dostupné v různých velikostech od 13″ do 17″ a jedná se o vhodný typ na vozy ve střední třídě. Dobrých výsledků dosahovaly tyto pneumatiky i při testování životnosti a spotřeby pohonných hmot vozidla.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient