Podle čeho si vybrat dobré ubytování v Chorvatsku?

Vydáte-li se na rodinnou dovolenou do Chorvatska, nejdražší položkou bude patrně ubytování. Pokud jedete na týden a seženete opravdu levné bydlení, možná to bude tak na stejno s náklady za cestu. Ubytování byste ovšem neměli vybírat pouze podle ceny, jinak byste mohli být ze své dovolené zklamaní. Na co brát ještě zřetel?

Ať už vás zajímají hotely, robinsonády nebo klasické apartmány – Chorvatsko vám nabídne tohle všechno. Vždy ale platí stejné zásady, podle nichž byste měli vybírat.

Jak daleko je moře?

Je hezké se ubytovat na druhé straně vesnice, než leží moře, protože je to levnější, jenže… Ačkoliv vám nevadí trocha pohybu, věřte, že v tom horku bude vše jinak. V mnohých letoviscích je navíc zcela normální, když si lidé chodí dát na pláž lehátka už o půl sedmé ráno, aby si zabrali své místo. Skutečně budete tohle podstupovat? Některé hotely a apartmány u moře mají rezervovaný svůj kousek pláže.

split

Dá se v okolí něco dělat?

Pravděpodobně se nebudete celý den válet u moře, i když to mnoho Čechů dělá. A co budete podnikat potom? Je možné se jít v okolí někam podívat? Mají děti nedaleko hřiště? Je z okna vidět na kotvící lodě? Případně odsud vede málo frekventovaná cesta do sousední vesnice, po níž by se dalo hezky běhat? Ano, to je možná trochu šílený nápad, ale každý je šťastný za něco jiného. Přece nechcete být celou dovolenou uvěznění v hotelovém komplexu.

Budete muset být zavření na pokoji?

To by byla vážně škoda. Mnohem lepší jsou snídaně a večeře na soukromém balkonu či třeba na společné terase. Některé apartmány mají i vlastní zahrádku, kam se dá chodit s dětmi. Jinou kategorií je samozřejmě hotel – Chorvatsko je plné luxusních hotelů, kde jsou možnosti zábavy prakticky nekonečné.

Každopádně není nutné investovat velké peníze. Stačí, když budete pečlivě vybírat. A vůbec nejlepší je, pokud vy sami nebo vaši známí jezdíte pravidelně do stejného apartmánu. Majitelé jsou obvykle ochotní poskytnout slevu.

dubrovník

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient