Jaké materiály použít při stavbě krbu

krb

Máte v plánu postavit krb a aktuálně váháte nad výběrem správných materiálů? Buďte si jisti, že volba těch pravých není zase až tak složitá jak si myslíte. Dnes se hojně používají materiály, jako je například Skamotec. Jejich unikátem je to, že je můžeme zařadit do segmentu těch velkoformátových. Pochopitelně nelze opomenout ani to, že se jedná o materiál velmi lehký. Vše pochopitelně doplňuje také fakt, že se na stavbu krbu díky svým dalším vlastnostem maximálně hodí, a to i s ohledem jak na svou odolnost, tak i s ohledem na to, aby se s materiálem velmi dobře pracovalo. Tímto víte, co je vhodné jako samotný základ. A jaké další materiály nesmí chybět?

KRBOVÉ OBESTAVBY LOUPANÝ MRAMOR

Nezapomínejte na izolaci

První materiál, na který se musíme pochopitelně zaměřit, je spojený s dobrou izolací, která je během stavby pochopitelně zcela nezbytná. V případě izolace jako takové mohou být dobrou volbou i samotné desky Skamotec, který poslouží nejenom jako stavební, ale i jako dobrý izolační materiál. Když se podíváme do segmentu izolace jako takové, určitě může přijít vhod materiál označovaný jako Grenamat, který je v souvislosti se stavbou krbu také poměrně doporučován. Stejně tak musíme říci, že vedle nešlápnete, ani když si pořídíte materiál Grenaisol.

Nutností je také malta a pojiva

ZDÍCÍ ŽÁRUVZDORNÁ MALTA ZKO 10 KG
ZDÍCÍ ŽÁRUVZDORNÁ MALTA

Třetí materiál, který je při stavbě také nezbytný, řadíme do segmentu pojiv. Když začneme klasikou, je dnes doporučovaná a díky svým vlastnostem ideální kamnářská malta. Ta je právě pro stavbu krbu jasnou volbou. Stejně tak může být v mnoha případech využitelný buď kamnářský tmel, nebo kamnářské lepidlo, které patří k osvědčeným a moderním materiálům. Pokud půjde o klasickou finální úpravu, nezapomínejte na to, že zde by to měla být také speciální kamnářská omítka. Co naopak nedoporučujeme, to jsou běžné stavební materiály, které by s ohledem na použití v případě krbu rozhodně nemusely vyhovovat vašim potřebám.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient