POJIŠTĚNÍ MAZLÍČKŮ

POJIŠTĚNÍ MAZLÍČKŮ

Kdo si jednou pořídil čtyřnohého přítele, nedovede si představit život bez něj. Zvířecí lásku nedokáže nic nahradit. Jsou to věrní přátelé a společníci, kteří nám dávají najevo svou přízeň, dokáží nás zbavit splínu a dokonale nám zvednout náladu. Jakmile si na ně zvyknete, stanou se ve vašem životě jeho nepostradatelnou součástí.

Pokud se již váš mazlíček stal členem domácnosti, nebo máte doma opravdového šampiona s rodokmenem, do kterého jste mnoho investovali například ve formě speciálního výcviku, je naprosto předvídatelným dalším krokem, zařídit i jemu zdravotní pojištění. To se týká všech domácích zvířat, na které se pojištění vztahuje.

Na naší stránce www.pojistenimazlicku.cz najdete mnoho užitečných rad k tomuto tématu.


Výhody pojištění

Pojištění vašich domácích mazlíčků je mezi majiteli zvířat velmi oblíbené, je o něj opravdu velký zájem a ten neustále narůstá. Náklady na veterinární péči mohou dosahovat tisícových až desetitisícových částek za rok a je dobré mít po ruce dostatek peněz, které vám může zajistit právě pojišťovna. Nechcete-li se ocitnout v bezvýchodné situaci, kdy zrovna nemáte k dispozici dostatečnou sumu peněz, využijte této služby, může se vám opravdu hodit.

Pokud se jedná o rozsah této služby, je opravdu široká. Z pojištění je možné hradit veterinární vyšetření a ambulantní ošetření. Také hospitalizace, anestezie, chirurgické zákroky včetně takových zákroků jako jsou třeba implantáty. Z pojistky lze také hradit například náhradní ubytování v hotelu pro zvířata.

V životě nastává spousta nepředvídaných situací. Velmi zajímavou informací je také to, že vám může být tato služba nápomocná v situaci, kdy je třeba hospitalizace vás samotných. V tomto případě může pojištění zahrnovat náhradní chovatelskou péči během hospitalizace majitele. Tohle je opravdu velmi vyžadovaná služba. Mnoho lidí v takové situaci nemá kam svého mazlíčka umístit. V nemocnici je pak mnohem klidnější, když ví, že je o jeho mazlíčka dobře postaráno.

Pokud si chcete utvořit ucelenější představu o výši a rozsahu pojistného, můžete využít i online kalkulačky a zjistit tak, na kolik vás pojištění vašich mazlíčků přijde. Také můžete stejným způsoben i pojistku uzavřít. Můžete si zde nastavovat, co přesně vlastně pro typ vašeho miláčka potřebujete. Jinak asi budete pojišťovat výstavního psího šampiona a jinak domácí hospodářská zvířata. Vaše zvířátko vám pojistí i bez prokázání jeho původu. Nemusí se tedy jednat pouze o zvíře s rodokmenem a doklady.


Podklady a dokumenty

Abyste mohli pojištění uzavřít, budete potřebovat datum narození vašeho mazlíčka, číslo čipu nebo tetování a u pojištění nákladů na veterinární léčbu, také očkovací průkaz a povinná očkování. Zvíře musí být registrováno u státní či obecní správy a musí mít platnou evidenční známku. Pojistit lze i psy horské služby, služební, canisterapeutické, nebo asistenční psy. Máte-li všechny tyto doklady, pak už můžete svého psa nebo kočku s klidným srdcem pojistit.


Podmínky a pojistné limity

U pojištění si můžete zvolit výši spoluúčasti, a určovat hodnotu pojistného limitu. Pohybuje se nejčastěji od 500 do 3 000 Kč ročně. Úhrada pojistného je možná ve čtvrtletních, pololetních nebo ročních intervalech. Zvolíte si ji tedy podle vašich potřeb.

Pokud vás zajímá například věkový limit, při kterém můžete svého miláčka pojistit, obecně se řídí následujícím předpisem. Vaše kočka musí být mladší 8 let a stejně tak je tomu i u vašeho pejska, má-li méně než 40 kg. U větších plemen pejsků při váze nad 40 kg, podmínkou je, aby byl mladší, a musí mu být méně než 4 roky.


Nejčastěji řešené nepředvídatelné události

Jedním z nejčastějších případů jsou dopravní nehody, kdy váš pes nebo i kočka vběhne pod auto nebo třeba kolo při procházce na cyklostezce. Zde je třeba rychle jednat. Jednak není čas otálet s ošetřením vašeho mazlíčka. Také ale může vniknout třeba poškození cyklistova kola, popřípadě je třeba řešit i jeho úraz. S takovými případy se ve veterinárních ordinacích setkáváme velmi často. Nejen v této chvíli pojistku určitě velice oceníte.

U koček jsou zase často obvyklé jejich toulky. Pokud máte rodinný domek a vaše kočka má možnost se venku volně pohybovat, často přijde domů se šrámy získanými při rvačce s jinými kočkami. Rány často hnisají a je nutné je ošetřit a zabránit hnisání. Zejména léčba poraněných uší bývá velmi zdlouhavá. Kočičí miláček si často zranění znovu rozškrábe, protože hojení ran je doprovázeno svěděním.


Typy pojištění

  • Pojištění odpovědnosti

Pokud se obáváte, že váš malý lumpík se svojí divokou povahou bude občas neuhlídatelný, můžete si pro něj také sjednat pojištění odpovědnosti. Pak budete mít na zaplacení škody způsobené vašim pojištěným psem nebo kočkou, kterou způsobí jiné osobě. Může se jednat o úraz nebo jiný způsob poškození nebo zničením věci. I když střežíte vašeho miláčka jako oko v hlavě, může způsobit škody na zdraví či na majetku i třetí osobě. Může vám být proplaceno až 70% celkových nákladů.

  • Cestovní pojištění

Cestujete-li často za hranice, můžete si sjednat pojištění i při vycestování s domácím mazlíčkem do zahraničí. Důležitou informací je i to, že v některých evropských státech je například pojištění odpovědnosti pro majitele psích bojových plemen povinné ze zákona.

  • Léčení úrazu nebo nemoci

Můžete zvolit pojistku na nemoc, na její léčbu a také na úraz. Zahrnete sem veškerá nezbytná veterinární léčení, která se vašich mazlíčků budou týkat.

Veterinář vám poskytne lékařskou zprávu stejně tak, jako byste si ji vyžádali při léčení pro sebe. S pojištěním se tedy nemusíte bát situace, že nebudete mít na léčbu svých mazlíčků. Pokud k našim zlatíčkům přilneme, chceme jim opravdu dopřát to nejlepší a neriskovat situaci, že jim kvůli nedostatku finančních prostředků, nebudeme moci léčbu poskytnout.

  • Uhynutí nebo utracení

Pojistka se vztahuje nejen na úraz a nemoc, ale i na uhynutí nebo utracení. Nastane-li tato situace v důsledku nákazy, infekční nemoci, jiné nemoci, úrazu, operace, porodu nebo akutní otravy, toto vše se počítá jako pojistná událost a pojišťovna ji hradí.

Pojistěte své zvířecí miláčky a dopřejte si pocit vnitřního klidu. Užijte si chvíle s vaším mazlíčkem naprosto uvolněně a bez obav s naprostým klidem a pocitem bezpečí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient