Co byste měli vědět, než si zařídíte cestovní pojištění online?

Léto se blíží a mnozí lidé už mají vybranou destinaci, kam zamíří na zasloužený prázdninový odpočinek. S rezervací hotelu, letenek, vstupenek na různé atrakce a dalších formalit ovšem souvisí také objednání cestovního pojištění. Podceňovat byste ho neměli, a i když se dá online zařídit i den předem, raději to udělejte s předstihem.

Zařízení cestovního pojištění je sice nepovinné, ale o tom, že byste se na něj vykašlali, raději ani neuvažujte. Ano, třeba se vám nic nestane, avšak spoléhat na to nemůžete. V případě zdravotních problémů nejde jen o vysoké částky za léčbu. Dobrá cestovní pojišťovna vám najde doktora a zbaví vás jazykové bariéry, často vám pomůže vše vyřídit, některé pojišťovny mají dokonce pobočky v zemích po celém světě. Vás přitom tyto služby stojí pár minut času, kdy si je objednáte, a několik hloupých stokorun.

Žádejte víc než proplacení léčebných nákladů

Je zbytečné navštěvovat přímo pobočku pojišťovny, když si v dnešní době bez problémů zařídíte rychlé cestovní pojištění online. Trvá to pár minut. Nastavíte datum pobytu, zemi, kam se chystáte, počet pojišťovaných osob a rozsah pojistného krytí. A právě tady leží kámen úrazu.

Pojištění léčebných výloh je samozřejmostí, ale mějte se na pozoru. Ne každá pojišťovna vám proplatí výlohy bez limitu, většina z nich má nastavenou určitou maximální výši. Nezbytné je určitě i úrazové pojištění a asistenční služba. Co se dál vyplatí, je pojištění odpovědnosti. Dětem se v hotelu docela snadno přihodí, že něco rozbijí, a při vší smůle to může být zrovna docela drahý kousek. I tohle proplatí pojišťovna. Za zmínku stojí také připojištění zavazadel, které se hodí zejména tehdy, cestujete-li letecky.

Čtěte podrobné podmínky

Když zařizujete pojištění osobně, můžete se na cokoliv zeptat. I při sjednání pojištění online se klidně ptejte buď e-mailem, nebo telefonicky. Dotazům ovšem předejdete, když si přečtete podrobné podmínky. Obvykle se jedná o několikastránkový dokument, ale nebuďte líní. Právě tady najdete to důležité.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient