Kdy se vyplatí myslet na zadní vrátka?

pojistka foto (2)

Doma jsme tam, kde máme svou postel. Staré rčení lehce bagatelizuje opravdový význam domova, jako místa, kde žijeme, scházíme se s rodinou, máme veškeré zázemí a jako místo, k němuž se pojí většina našich vzpomínek a prožitků. Domov, to je pro běžného člověka synonymum jistoty.

Aby tato jistota nepozbyla svého významu, je dobré mít v kapse nějakou tu pojistku, lidově řečeno „zadní vrátka“, která se otevřou vždy, když bude potřeba. Jedněmi z nich je pojištění domácnosti. Reflektuje na akutní situaci tím, že promptně řeší jakýkoliv problém, jenž ve vašem příbytku nastal, tím, že myslí na všechna rizika a eliminuje jejich dopady.

Od krupobití, přes vandalismus, po zkažené potraviny

Pojištění domácnosti řeší například požár, výbuch, přímý i nepřímý úder blesku, pád letadla (i bez posádky), náraz neznámého vozidla nebo jeho nákladu, zemětřesení, vichřici, krupobití, tíhu sněhu nebo námrazy, pád skály, pád laviny, pád stromů a stožárů, implozi, povodeň, záplavu, vodu z vodovodního zařízení, krádež vloupáním nebo pokus o takový čin, loupež v místě pojištění i mimo něj, vandalismus, rozbití skla z jakékoliv příčiny, pojištění cestovních zavazadel nebo i zkažení mražených potravin a zneužití telefonu. V případě potřeby dokáže zajistit a finančně vykrýt až 12 měsíců náhradního bydlení.

pojistka foto (1)

Jak uzavřít kontrakt?

Sjednání je rychlé a jednoduché. Stačí si na internetu zadat pojištění domácnosti on-line a vyplnit požadované údaje. V případě Ergo pojišťovny stačí pouze znát rozlohu své obytné plochy a typ budovy. Podle těchto dvou údajů pojišťovací specialista vypracuje kalkulaci šitou klientovi na míru.  Pro další dotazy je rovněž k dispozici call centrum, které je ideální pro individuální interakce a na každou otázku nalezne odpověď.

Populární pojistka „na blbost“

Příjemným bonusem k uzavřené smlouvě je pojištění občanské odpovědnosti zdarma. Takzvané pojištění proti blbosti je jednou z forem ochrany, která se člověku vždy vyplatí. Žádná spoluúčast na ceně, platnost pro všechny členy rodiny a celosvětová působnost. Výše plnění sahá až k horní hranici 10 miliónů korun. Nikdo z nás nikdy neví, kdy ji bude potřebovat. Předmětem pojištění odpovědnosti je náhrada újmy na životě, zdraví, či věci třetí osobě, pakliže byla tato újma způsobena neúmyslně a její pachatel nebyl v době činu pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek.

pojistka foto (3)

S jistotou jsme začali, s jistotou i skončíme. Pakliže má člověk žít v relativním poklidu a sociálních standardech, bez dobrého pojištění se dnes neobejde.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient