Pořizujeme si komín

komín

Žádný dům se neobejde bez komínu. To ví každé malé dítě. Jenže: Když přijde na věc…Jak vybrat ten správný, s nímž budete spokojeni a který bude pro váš dům opravdu nejlepší? Pojďme se společně podívat alespoň na základní parametry výběru a doporučíme si také jeho výrobce a prodejce.

Výběr vhodného modelu

Na úvod je třeba si zmínit, že volba správného modelu je velmi důležitá, ale nikterak jednoduchá, zvlášť pokud se v uvedeném sortimentu vůbec nevyznáte. Komíny se především dělí na systémové a individuální.
Jak už názvosloví napovídá systémový představuje komplexní stavební systém. Má všechny potřebné atesty a další náležitosti. Individuální komín má více dílů, které obvykle pocházejí od různých výrobců. Toto řešení je tedy složitější, protože vám vše nemusí nakonec sedět tak, jak by mělo.
A podstatné je také samotné vložkování komínu. K tomu se používají různé materiály.
Při výběru je důležité, jakým palivem budete topit, ale i to, jak intenzivně budete stavbu používat. Jiný komín zvolíte na chatu a chalupu a odlišný pro rodinný dům. A co nerezový komín? Bude tou správnou variantou právě pro vás, nebo dáte přednost cihlovému?
Samozřejmě záleží i na tom, kolik by dle vás měl stát peněz. Dnešní moderní řešení mají mnohé výhody, ale je třeba počítat s vyšší cenou. A zvážit je třeba i další faktory.
Pokud se skutečně v dané problematice nevyznáte, nejlépe uděláte, proberete-li celou záležitost s nezávislým odborníkem.

A kde si pořídit komínový systém?

I vy zrovna sháníte komín či komínové vložky? Obraťte se na společnost Čiko. Byla založená v roce 2002 a zaměřuje se na vývoj, výrobu a prodej vlastním komínových systémů. Mezi lidmi jsou oblíbené pro své technické parametry, celkovou kvalitu, ale také jednoduchou výstavbou a design.
Pořiďte si model, jenž vám bude dobře sloužit dlouhá léta.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient