V podstatě nezáleží na tom, jestli se pouštíte do stavby rodinného domu, rekonstrukce fasády, výměny okapů a podobně. V každém případě totiž potřebujete lešení. Současný trh je rozmanitý a nabízí spoustu možností. Pokud plánujete využít lešení jen jednou, nevyplatí se vám kupovat ho, prostě si ho jen pronajměte. V následujících řádcích vám představíme firmu, která půjčuje lešení i stavební techniku.
Stavba jakékoliv nemovitosti je poměrně dlouhý proces, během něhož potřebujete různé pomůcky, nářadí, stroje a lešení. Z nejširšího hlediska se lešení rozděluje na tři kategorie, a to trubkové, patentovanou stavebnici HAKI a rámové. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?
Trubkové lešení
Skládá se v podstatě ze tří základních prvků – trubek, podlahy a spojek. Samotná montáž je však poměrně náročná, přičemž k ní potřebujete alespoň tři proškolené pracovníky. Propočítané totiž musí být jak ukotvení k zemi, tak i nosnost podlah v podlažích či průchody mezi jednotlivými částmi. Pokud by nebyla konstrukce takto dokonale promyšlená, její bezpečnost by byla na pováženou. Přečtěte si i bezpečné postupy při montáži lešení.
Patentovaná stavebnice HAKI
V mnoha půjčovnách a zemědělských podnicích narazíte na patentovanou stavebnici HAKI od českého výrobce. Lešení se vyznačuje jednoduchou montáží i demontáží, na druhou stranu takovému řešení chybí bezpečnostní zábradlí a protiskluzové plochy.
Rámové lešení
Pro stavbu rámového lešení postačí jeden, případně dva lidi. Jedná se o moderní alternativu, jejíž konstrukce se skládá ze svislých nosných ocelových rámů. Rámové lešení disponuje podlahami a úhlopříčnými tyčemi. Podlahy jsou protiskluzové a v případě potřeby je možné přidat i bezpečnostní zábradlí.
Jestliže je ve vašem hledáčku půjčovna lešení, obraťte se na společnost Boels Rental. Ve svém produktovém portfoliu má i hliníková pohyblivá lešení, která jsou lehká, pevná a stabilní.