Učte se světové jazyky. Otevřou se vám nové možnosti

V současné době je znalost cizích jazyků velice důležitá. Otevírají vám totiž bránu do světa, a to doslova. Pokud plánujete často cestovat do zahraničí nebo si chcete hledat zaměstnání v korporátní společnosti, neobejdete se bez alespoň anglického jazyku. V následujících řádcích vám prozradíme, proč je dobré učit se světové jazyky. 

Existuje mnoho lidí, kteří jsou bilingvní. Takový člověk umí přirozeně mluvit dvěma jazyky, například vyrůstal v rodině, kde se mluví i česky i anglicky, německy a podobně. Bilingvismus se řeší především u dětí, které jsou schopny si vytvářet více řečových systémů. 

Světové jazyky

Dokážete odhadnout, jaký jazyk je na světě nejrozšířenější? Pravděpodobně si myslíte, že se jedná o angličtinu, přitom ve skutečnosti má nejvyšší počet rodilých mluvčích čínština. Druhé místo obsadila španělština, protože se daným jazykem mluví jak ve Španělsku, tak i Latinské Americe. Anglický jazyk je až na třetí příčce. Jedná se tedy o tři nejrozšířenější jazyky na světě.

V našich končinách se lidé nejvíce učí právě angličtinu, která je považována za univerzální jazyk pro celou Evropu. Domluvíte se jím v podstatě kdekoliv na světě. Stejně tak je oblíbená i němčina a francouzština. 

Proč se učit cizí jazyk?

Důvodů je hned několik. Snadno vyřešíte krizovou situaci v zahraničí, například když se ztratíte. S angličtinou se snadno zeptáte na cestu. V pracovním prostředí nebudete potřebovat tlumočníka, protože se dorozumíte i se zahraničními partnery, možná získáte i dobře placenou práci v zahraničí. Záleží jen na vašich ambicích. 

Při sledování dění se nemusíte orientovat jen na česká média, ale přečtete si i zahraniční zprávy v angličtině. Otevírají se vám vskutku neomezené možností.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient