Pozvánka do termálních lázní Velké Losiny a slovenských Rajeckých Teplic

Česká republika a Slovensko jsou známy svými léčivými prameny a lázněmi, které přitahují návštěvníky z celého světa. Z mnoha lázní, které můžete navštívit v těchto zemích, výrazně se vyznačují termální lázně Velké Losiny a Lázně Rajecké Teplice. Pokud uvažujete o relaxační dovolené, nezapomeňte zahrnout tyto dvě destinace do svého itineráře.

1. Termální lázně Velké Losiny

Historie a umístění:
Termální lázně Velké Losiny se nacházejí na severu Moravy v malebném podhůří Jeseníků. Historie těchto lázní sahá až do 16. století, což z nich činí jedny z nejstarších termálních lázní v České republice.

Léčivé prameny:
Lázně jsou známy svým jedinečným termálním pramenem, který vytéká při teplotě 36,5 °C. Tato voda je bohatá na minerály a je ideální pro léčbu kožních onemocnění, revmatismu a nemocí pohybového ústrojí.

Co dělat:
Kromě lázeňských procedur si můžete užít krásné okolí a navštívit například historický renesanční zámek Velké Losiny či ruční papírnu, která je národní kulturní památkou.

2. Lázně Rajecké Teplice

Historie a umístění:
Lázně Rajecké Teplice se nacházejí na Slovensku, obklopeny krásnými Malou Fatrou a Strážovskými vrchy. Tento lázeňský resort je oblíbeným místem pro odpočinek a relaxaci již od středověku.

Léčivé prameny:
Zdejší termální vody dosahují teplot až 38 °C a jsou známy svými léčivými účinky na svalovou a kloubní soustavu, stejně jako na nervový systém.

Co dělat:
Lázně Rajecké Teplice nabízejí širokou škálu wellness a spa procedur. Kromě toho můžete navštívit nádherný park Spa Aphrodite, který je inspirován řeckou mytologií, či se vydat na pěší či cyklistické výlety v okolní přírodě.

Závěrem

Oboje lázně nabízejí ideální kombinaci léčby, relaxace a krásného okolí. Ať už hledáte podzim v lázních, místo k odpočinku, léčbě nebo objevování historie a kultury, Termální lázně Velké Losiny a Lázně Rajecké Teplice vás nenechají zklamané. Při plánování vaší další dovolené v srdci Evropy byste měli zvážit návštěvu těchto dvou perel středoevropského lázeňství.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient