Přemýšlejte nad svou budoucností a volte zlato jako svou investici

Enormní zájem o zlato v posledních měsících má svá jasná vysvětlení. Nikdo totiž nechce, aby jeho majetek ztrácel hodnotu kvůli vysoké inflaci. A jak jinak to udělat, než rychle zvolit stabilní a spolehlivou investici? Zlato má mnoho výhod, mezi které patří jeho vhodnost pro zkušené i začínající investory. Co dalšího zlato nabídne, z jakých provedení si můžete vybírat a na jakém prověřeném internetovém obchodě zlato nakoupíte? Tyto informace najdete přímo v tomto článku. 

Investování do zlata je léty prověřené

Jestli hledáte investiční komoditu s opravdu dlouhou historií, bude zlato ta správná volba. Jako platidlo se používalo již stovky let. Dnes funguje jako pojistka ve chvílích, kdy příliš nevěříte stabilitě měny a nechcete se dívat, jak inflace ukrajuje z vašeho účtu část majetku. Díky tomu, že je zlato celosvětově známou komoditou, dokáže odolávat výkyvům jednotlivých měnových kurzů a na ceně se neprojeví ani aktuální politická situace v zemi. Každou zakoupenou zlatou minci či slitek navíc máte ve fyzické podobě, kdy získáte dokonalý přehled nad svým majetkem, protože bude mít hmatatelnou podobu a nepůjde pouze o čísla. 

„Nákup zlatých slitků je atraktivní především pro klienty, kteří chtějí své peníze držet ve svých rukou a nemají důvěru v různé spořící programy do zlata. Lidé nakupují ve větší míře i malé slitky váhy 1-5 gramů, které jsou dostupné pro každého.“ říká Pavel Trtík, zakladatel tohoto e-shopu. Jestli nemůžete do zlata rovnou vložit desítky až stovky tisíc, vůbec to nevadí, ale zkuste začít i s menšími objemy. Postupně zlato přikupujte a uvidíte, jak se tato strategie pozitivně odrazí na rozrůstání vašeho majetku. 

Úspora díky osvobození od DPH

Mezi další argumenty, které podporují nákup investičního zlata, patří také fakt, že je osvobozeno od DPH. Díky tomu každým nákupem šetříte celých 21 procent. Zlato je v tomto ohledu opravdu jedinečné, protože toto státní zvýhodnění se netýká žádné jiné investiční komodity. I to je důvod, proč někteří investoři opustili stříbro, které bylo v posledních letech velmi populární, a vrátili se znovu k investování do zlata. 

Klasické slitky a líbivé mince

Investování do zlata navíc může mít mnoho různých podob. Někdo dává přednost slitkům a někdo zase postupně kupuje různé ražby investičních mincí. Ty jsou mnohdy vydávány v omezeném počtu, což do budoucna nabízí i zajímavý sběratelský potenciál. Každá taková mince je navíc pěkná. Příkladem jsou svatováclavské dukáty, které jsou vytvořeny na základě pravidel a stanov, jež zavedl český panovník a římský císař Karel IV. Takový kousek by tak neměl chybět v žádné sbírce českého investora do zlata. 

Nákup investičního zlata pro české i slovenské klienty

A kde investiční zlato nakoupíte? Před samotným pořízením vybraného slitku či mince si vždy ověřte, že jde o spolehlivou společnost s nějakou historií. Samozřejmostí by měl být vystavený certifikát, který dokládá ryzost zlata. Samotný nákup přitom můžete uskutečnit klidně i z pohodlí domova. Bohatou nabídku najdete na specializovaném internetovém obchodě zlate-mince.cz.

Pro ty, kteří si raději vybírají osobně, jsou připraveny dvě kamenné pobočky. Ta první se nachází v Praze v Obecním domě a druhá je situována na Moravě ve Vsetíně, kam to mají blíže i případní slovenští klienti. 

„Většina slovenských investorů je situována u západní hranice země, a proto s povděkem oceňují, že máme prodejnu i na Moravě ve Vsetíně, který má z jejich pohledu vynikající dopravní dostupnost. Jsou konzervativní a nákup nebo výkup zlata rádi realizují osobně,“ vysvětluje Kamila Bantová ze zlatých mincí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient