Přijďte si to pravé svítidlo vybrat do Interiori.cz

Domníváte se, že správné osvětlení jídelního stolu není zase taková věda? Že stačí zavítat do obchodu a vybírat citem a vkusem? I tady se vyplatí dodržovat jistá pravidla. Čtěte, jaká.

Které svítidlo použít?interiori

Menšímu stolu přiměřené množství světla zajistí i nástěnné lampy. U rozsáhlejší tabule takové svítidlo určitě dostačující nebude, takže budete muset sáhnout po tom stropním. Máte-li opravdu dlouhý stůl, může jich být i víc za sebou, světlo pak bude rovnoměrnější.

Dbejte hlavně na vhodnou výšku, optimum je zhruba 60-75 cm od desky. Pokud se vám přisazené svítidlo nelíbí, můžete zvolit i lustr. Pak ale samozřejmě berte ohled na to, ať je ve vhodné pozici, aby se o něj stolující neuhodili, jakmile vstanou. Elegantně tento problém řeší závěsné stropní osvětlení s možností regulace výšky. Řada lustrů se vyrábí na pohyblivém závěsu.

Zaměřte se i na aspekt údržby stínidla. Prach může výslednou kvalitu osvětlení celkem zásadně negativně ovlivnit a mimo to je nad jídelním stolem ještě méně žádoucí než kdekoli jinde. Svítidlo budete muset často čistit, takže pamatujte, že některé materiály, třeba papír, fungují jako ideální „lapač“.

Opravdu jste neodolali nákupu lustru, který se vám sice velmi líbil, ale až doma jste zjistili, že prostě nestačí? Nic není ztraceno, dokupte si ještě jednu stojací lampu.

Jak má vypadat vlastní světlo?

Hledejte na obalu zkratku Ra neboli Index barevného podání. Čím vyšší, tím lépe, optimum je alespoň 80 nebo 90. To kvůli tomu, aby podávaný pokrm opravdu měl v daném osvětlení takovou barvu, jakou mít má.

Světlo zároveň nesmí být příliš ostré, ale samozřejmě berte ohled na svoje individuální potřeby, pozornost věnujte především počtu strávníků. Scházíte-li se denně u intimní večeře pouze ve dvou, stačí vám jemnější osvětlení. Oproti tomu, pokud u stolu bude každodenní obědvat několikačlenná rodina včetně malých dětí, nezbytností je světlo intenzivnější. I tak ale nemůže být přehnaně silné, aby neunavovalo pohled a neoslňovalo. Vyberte si vhodný typ stínidla, zdroj by jím měl být kryt, nebo žárovku z mléčného skla. Barevné být může, bude-li vnitřní strana bílá, jinak se nežádoucí odstín přenese i na podávané chody.

Materiál, ať to bude plast, sklo, kov či dřevo, závisí na tom, co se vám líbí. Pozor si dejte i na to, z jakého materiálu je deska stolu. Ta lesklá může světlo odrážet, a tím vrhat ne příliš příjemné odlesky.

Přijďte si to pravé svítidlo vybrat do Interiori

Na jednom místě bohatý výběr stropního i nástěnného osvětlení či stojacích lamp? A vždy s důrazem na kvalitu i originalitu? To je u nás rozhodně možné, přesvědčte se o tom sami. Ať si naše zboží chcete prohlédnout osobně v showroomu nebo zvolíte pohodlný nákup přes internet, prioritou je pro nás vaše spokojenost.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient