Profesionální weby nejsou levnou záležitostí, ale vyplatí se

Bez vlastních internetových stránek se dnes pomalu neobejde ani kiosek na rohu ulice, natož pak zavedené či začínající firmy. Pokud chcete vystupovat na celosvětové síti jako profesionálové, měl by podle toho váš web vypadat.

Amatérská práce za ty peníze nestojí

Hodně firem nechalo tvorbu svých stránek buďto na studentech IT, nebo na lidech, kteří se v daném oboru příliš nepohybují. A podle toho pak ty weby vypadají. Nejen, že jsou obvykle odfláknuté po vizuální stránce, ale jsou nedokonalé, i co se technických kvalit týče.

Kvůli tomu jsou pomalé, často padají a nedá se na ně vůbec spolehnout. Takováto prezentace není zrovna nejšťastnější. Daleko výhodnější je vsadit na profesionální práci, což je sice mnohem dražší, nicméně výsledek je pak mnohem preciznější. Proto by se takového úkolu měla vždy ujmout specializovaná digitální agentura.

Nejsou to vyhozené finance

Když si necháte udělat web za pár korun od nějakého studenta, sice budete mít nízké vstupní náklady, nicméně výsledek nebude zrovna nejlepší. Jeden člověk dnes totiž dokáže vytvořit tak maximálně jednoduchý blog, nikoliv složité funkční stránky. 

Na webu pracuje celá řada lidí

Vyprodukovat profesionální webové stránky není žádný med a stojí za tím celá řada zkušených profesionálů.

I to je jeden z důvodů, proč takový projekt nemůže být nikdy vyloženě levný. Stejně jako za kvalitní vozidlo nebo oblek první jakosti, tak i za mimořádně dobrý web si zaplatíte. A stejně jako u auta i obleku, i v tomto případě to nebudou vyhozené peníze. 

Kvalitní web není one man show

Jak již bylo řečeno, vývoj webů obstarává mnoho lidí a každý se věnuje něčemu trochu jinému.

  1. Člověk, který se vás ujme na první schůzce, bude pravděpodobně konzultant. Ten sice weby obvykle přímo nestaví, nicméně sbírá informace, na jejichž základě se pak budou stránky budovat. 
  2. Důležitý je i marketingový specialista. Jeho prací je dát dohromady marketingovou strategii, která pomůže ke zviditelnění vašich stránek. Zrovna tuto část hodně agentur podceňuje, což je chyba.
  3. Práce grafika je jasná asi každému. Stará se o vizuální stránku webu. Zní to jednoduše, ale špatně zvolené grafické ztvárnění může celý projekt potopit.
  4. UX designer je profese, kterou skoro nikdo mimo branži nezná. Přitom by se bez něj žádný kvalitní web neobešel. Jedná se o člověka, jenž zodpovídá za správné rozložení stránek. 
  5. Ani bez programátora by to nešlo. Ten je zodpovědný za funkci stránek a obecně za jejich bezproblémový chod.
  6. Kodér má na starost správné zobrazování stránek.

Každé stránky jsou originál

Profesionální weby musí rovněž vypadat originálně. Neměly by být obšlehnuté podle nějaké šablony. Vypadalo by to pak minimálně lajdácky, což si jistě dovolit nemůžete. Nicméně přesně to většina objednavatelů dostane, když chce šetřit na nepravých místech.

Pokud poptáváte webové stránky na míru, co budou maximálně atraktivní, a přitom zcela funkční na všech platformách a prohlížečích, nechte si je udělat lidmi, kteří vědí jak na to.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient