Projekt Obědy pro děti dostal dárek k Vánocům. Od dětí

Projekt Obědy pro děti, který pomáhá dětem, jejichž rodiče si nemohou dovolit uhradit jim obědy ve školních jídelnách, dostal krásný vánoční dárek od dětí z dětského sboru CORO PICCOLO PRAHA – písničku Pár malých zázraků –http://www.obedyprodeti.cz/par-malych-zazraku-nadherna-pisen-o-obedech-pro-deti .

Děti z dětského sboru CORO PICCOLO PRAHA pod vedením paní sbormistryně Jany Galíkové nechaly složit, nahrály a nazpívaly písničku, která vypráví příběh o dvou školácích, z nichž jeden je postižen problémem nezaplacených obědů. Velmi emotivně laděná skladba tak ukazuje to, co je problémem téměř 10 % českých školou povinných dětí – hladovění během školní výuky. Součástí je dokonce videoklip písničky, který podtrhuje hlavní myšlenku – nenechávejme děti hladovět a pomáhejme, každý způsobem, jaký je nám blízký. Děti ze sboru písničkou, dospělí příspěvkem na transparentní účet projektu Obědy pro děti. O zmiňovaný videoklip již projevily zájem některé televize.

Zakladatelka projektu, paní Ivana Tykač při převzetí dárku řekla: “Jednoduše jsem dojatá. Z těch dětí je cítit opravdovost, s jakou chtějí projekt podpořit, a pomoci tak svým i neznámým spolužákům. Je to další důkaz toho, jak podobné projekty nejen konkrétně pomáhají, ale mají také výchovný přesah. Učí děti, ale i nás dospělé, více si všímat svého okolí. A nejen o Vánocích. Moc jim za náš projekt děkuji.“

Nová čísla ke konci roku 2015:

Ve školním roce 2015/2016 jsme pomohli již takřka 2000 dětem z celé České republiky. Bohužel ani toto číslo není konečné, pro dalších 1000 dětí žádosti vyřizujeme. Předpokládáme, že do konce školního roku celkový počet projektem podpořených dětí výrazně přesáhne 3000.

O projektu Obědy pro děti (http://www.obedyprodeti.cz):

Projekt pomáhá dětem z celé České republiky, jejichž rodiče si nemohou dovolit zaplatit jim školní obědy. Pomoc je poskytována formou obědů ve školních jídelnách přímo prostřednictvím základních škol na základě darovací smlouvy. Finanční prostředky jsou účelově určeny, a to na obědy pro konkrétní děti na konkrétní období školního roku. Žádosti jsou vždy řešeny individuálně. Tento projekt je možné podpořit, přidat se k pomoci a přispět na transparentní účet. Hlavním partnerem tohoto projektu je značka Nivea, v rámci své kampaně Nivea pečuje o rodinu. Projekt také získal záštitu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Svazu měst a obcí ČR a Asociace krajů ČR.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient