První narozeniny AJŠ

AJŠ

Asociace jazykových škol slaví první narozeniny

Před rokem došlo k zásadní změně na českém jazykovém trhu. Dvě do té doby samostatně existující sdružení jazykových škol se spojila do jedné společné asociace. Po roce vyjednávání a hledání nejlepšího modelu fungování došlo na ustavující schůzi 23. ledna 2015 k založení současné Asociace jazykových škol (AJŠ).

Dvěma hlavními cíli bylo na jedné straně posílení pozice Asociace jak vůči svým partnerům ze soukromé sféry, tak vůči státním institucím. Na straně druhé bylo cílem poskytnout lepší zázemí svým členům a vytvořit ještě větší síť jazykových škol, které budou moci vzájemně sdílet zkušenosti a inspiraci.

V roce 2015 jsme úspěšně převzali organizování pravidelné konference pro učitele cizích jazyků pořádané na Filosofické fakultě UK, v roce 2016 přidáváme kromě tradiční angličtiny, němčiny a češtiny pro cizince, také jazykové sekce francouzštiny a španělštiny.

Podařilo se také sjednotit takzvaná certifikační schémata obou asociací. Kromě vstupních požadavků, které se kontrolují u každé členské školy, mohou zájemci také požádat o status tzv. certifikované školy, což znamená, že se musí podrobit důkladnému auditu kvality, a to vždy jednou za 3 roky. V současnosti má takový statut 17 členských škol.

Podařilo se také navázat spolupráci s novými partnery, ať už se jedná o Cambridge English Language Assessment, tvůrce populárních jazykových zkoušek, společnost Online Jazyky zabývající se e-learningem nebo dovozce zahraniční literatury a učebnic Books & Books.

Asociace jazykových škol (AJŠ) vznikla spojením AJŠA (Asociace jazykových škol a agentur) a ACERT (Asociace certifikovaných jazykových škol. V současnosti sdružuje 47 jazykových škol a zastupuje tak většinu jazykového trhu v České republice. Posláním AJŠ je zdokonalovat jazykové vzdělávání v České republice a bojovat za transparentní jazykový trh. Více informací na www.asociacejs.cz.

Kontakt:

Vítězslav Bican

Předseda Asociace jazykových škol

e-mail: vitezslav.bican@asociacejs.cz

www.asociacejs.cz

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient