Rady, jak vybrat správnou autobaterii

autobaterie, autobaterie podle typu auta

Jedna, dvě, tři otáčky startéru a motor se líně rozeběhne až po poměrně dlouhém trápení? Něco bude špatně. Běžně mi měla klasicky stačit chvilka, aby motor naskočil, případně ve studenějším počasí může startování jít trochu hůře. Za běžných podmínek by to však vždy mělo být na poprvé. Jakmile se začnou objevovat problémy, možná je čas na novou autobaterii. A jak vybrat tu správnou?

Problémy se startováním nenechávejte na poslední chvíli

Celou dobu si říkáte, že se přeci nic neděje. Zatím to vždycky nastartovalo, i když možná trochu hůře. Jenže co když jednou auto nenaskočí a zrovna ho budete nejvíce potřebovat? Nečekejte na tento okamžik a začněte problém řešit včas. Nejčastěji se jedná o starý a dosluhující akumulátor. Pokud výměna nezabere, může jít o vadný startér, nebo zlobí alternátor. Tyto poruchy již vyžadují složitější zákrok mechanika. Výměnu baterie však s trochou šikovnosti zvládnete sami.

Výběr autobaterie do vašeho vozu

Do každého automobilu patří trochu jiný typ baterie. Rozdíly spočívají hlavně v maximální kapacitě a startovacím proudu. Oba tyto údaje uvádí výrobce vozidla v manuálu. Vybraná auto-baterie by měla dokonale splňovat předepsané parametry a příliš se neodlišovat. Roli hrají také vnější rozměry, které musí odpovídat velikosti nosiče ve vozidle. Když u sebe náhodou nemáte manuál, můžete informace vyhledat na internetu.

Ušetřete si čas a starosti nákupem přes internet

Nejsnadnější cesta je přímo návštěva internetového obchodu, kde prodávají autobaterie. Zadáte značku a model vozidla, což umožní filtrování nabídky na vhodné typy akumulátorů. Následně si vyberete tu, která se vám zdá nejlepší, a objednáte. Výhodou je i fakt, že doprava je zdarma a vyhnete se zdlouhavému shánění v kamenném obchodě. Pro více informací navštivte stránky https://www.nekvinda-obchod.cz/1-autobaterie/.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient