Pneumatiky na nákladní vozy: informace a parametry

pneumatiky na nákladní vozy

Zatímco v případě osobních automobilů přichází s nástupem zimy nutnost přezutí pneumatik, u nákladních automobilů není situace tak jednoznačná. Není nutné použít speciální zimní pneumatiky, ovšem je nezbytné věnovat pozornost hloubce dezénu. Pneumatiky se vybírají zejména podle toho, kam konkrétní vozidlo nejčastěji jezdí. Svou roli však hrají i další faktory.

Co je třeba vzít v úvahu při výběru pneu na nákladní vozy?

Nutno podotknout, že zimní pneumatiky na nákladní vozy se sice vyrábějí, ale jsou určeny do skutečně extrémních podmínek. Rozhodně nemá jejich použití smysl u nákladních vozů, které jezdí například ze střední Evropy na jih Itálie s teplotami přesahujícími 20 stupňů.

Pneumatiky se rovněž liší podle toho, v jaké části vozidla jsou umístěny. Takzvané vodící pneumatiky, které se nacházejí na přední nápravě, se značně liší od pneumatik určených pro návěs. Sice jsou vyrobeny ze stejné směsi, ale záběrová pneumatika musí mít příčné drážky. Naproti tomu vodící pneumatika zajišťuje přilnavost a také odvod vody. Dezén je třeba kontrolovat zejména u záběrových pneumatik, neboť jeho hodnota by měla činit minimálně 6 milimetrů.

Dalším důležitým faktorem je spotřeba a míra opotřebení. Kamiony, které jezdí převážně po dálnici, by měly být opatřeny speciálními dálničními pneumatikami, jež se vyznačují jemným dezénem i drážkami a tím pádem také odolností. Naproti tomu v regionálním provozu by takové pneumatiky doznaly velmi rychlého opotřebení.

Podobně specifická situace panuje i v případě pneumatik na stavební stroje a zemědělské stroje, v jejich případě je kladen důraz zejména na odolnost proti protržení a také na stabilitu. Správně zvolené pneumatiky pro nákladní vozidla, které nabízí společnost Nekvinda – Zemědělská technika, nejen zvyšují celkovou bezpečnost, ale zároveň napomáhají úspornějšímu provozu daného vozidla.

Podívejte se na video z testu zimní pneu vs standardní pneu

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient